Forum

100 Kullanıcı İ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

100 Kullanıcı İçin Data Hattı Ne Kullanılabilir?

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Şubemde yaklaşık 100 personelim var, şubenin data hattını yani internet çıkışını ayırmak istiyorum.

Bunun için ne tavsiye edersiniz?  

Gönderildi : 23/02/2015 20:29

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Selamlar,

İnternet çıkışı derken ? Birden fazla internetiniz var bu nedenle dağıtım yapmak için bir routera mı ihtiyacınız var ? Yoksa internet için ne kullanayım mı ? Yani internetiniz ADSL,VDSL mi metro mu bunu tercih edeyim diye soruyorsunuz ? Sorunuz açık bir soru değil biraz daha bilgi vermenizde yarar var. 

Gönderildi : 24/02/2015 02:47

(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

İnternet çıkışı derken ? Birden fazla internetiniz var bu nedenle dağıtım yapmak için bir routera mı ihtiyacınız var ? Yoksa internet için ne kullanayım mı ? Yani internetiniz ADSL,VDSL mi metro mu bunu tercih edeyim diye soruyorsunuz ? Sorunuz açık bir soru değil biraz daha bilgi vermenizde yarar var. 

Merhaba Rafet bey,

İnternet çıkış derken DSL, F/O vb. kast etmiştim.  

Gönderildi : 24/02/2015 17:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

İmkan var ise Onur bey tabiki upload download bandı, sıkıntısız paylaşımsız internet için en güzeli Fiber kullanmak. DSL kullanırken ki durumla şu anda Fiber ineternet kullanım durumumuz arasında dağlar kadar fark var. 160 cihazlık ortamda aktif olarak 100 cihaz net kullanıyor ve 10 Mbit fiber işimizi rahatça çözüyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/02/2015 18:02

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Adsl Vdsl gibi çözümler sizi sıkıntıya sokacaktır. Bizde merkez lokasyon ile sürekli veri transferi varsa bu çözümler sizi muhtemel yarı yolda bırakacaktır. Rıza Hocamızında bahsetmiş olduğu gibi Fiber çözümlerine öncelik vermenizi tavsiye edebilirim  

Gönderildi : 24/02/2015 18:25

(@KAYAOzgur)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba,

Adsl Vdsl gibi çözümler sizi sıkıntıya sokacaktır. Bizde merkez lokasyon ile sürekli veri transferi varsa bu çözümler sizi muhtemel yarı yolda bırakacaktır. Rıza Hocamızında bahsetmiş olduğu gibi Fiber çözümlerine öncelik vermenizi tavsiye edebilirim  

Selamlar,

Peki bulunan noktada fiber yoksa ve 1-2 sene gelmeyecekse ne yapılacak? 

Cvp için teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/03/2016 12:30

(@KAYAOzgur)
Gönderiler: 2
New Member

İmkan var ise Onur bey tabiki upload download bandı, sıkıntısız paylaşımsız internet için en güzeli Fiber kullanmak. DSL kullanırken ki durumla şu anda Fiber ineternet kullanım durumumuz arasında dağlar kadar fark var. 160 cihazlık ortamda aktif olarak 100 cihaz net kullanıyor ve 10 Mbit fiber işimizi rahatça çözüyor.

Selamlar Hocam,

Eğer fiber yoksa bulunan noktada ne yapılacak bende de aynı sıkıntı bulunmaktadır.

Cevabınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 16/03/2016 12:32

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Birden fazla bakır hattın birleştirilerek tek bir hatmış gibi yüksek hızlarda hizmet verilebildiğini biliyorum. Teknolojinin adı aklıma gelmedi ama ISP'niz ile görüşürseniz mutlaka size çözüm sunacaklardır.

Gönderildi : 16/03/2016 12:46

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba

Simetrik Fiber kullanımı gerekiyor.

Şube'nin uzun süre boyunca orada var olacağı kesin ise 48 ay 60 ay a kadar olan sözleşmelerle lokasyona fiber yatırımı yaptırabilirsiniz operatör e, en düşük maliyet için her 3 operatörden de teklif almanızı öneririm, neredeyse tüm TR de artık 3 ünün de çeşitli anlaşmalarla alınan altyapısı bulunuyor

Selamlar

Gönderildi : 21/03/2016 18:08

Paylaş: