Forum

1 - 10 Arasi kullan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 - 10 Arasi kullanici bulunan ofis icin bulut yedekleme programi(Google Drive, DropBox, IDrive, ...)

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@MahmutGOKTAS)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Merhaba,

5 ile 10 arasi kullanicinin bulundugu bir ofiste herkesin modem uzerinden kurulan ortak agda baglandigi ve tum verileri yedekledigi bir masaustu  bilgisayar var. O bilgisaydaki belirli iki klasor icindeki dosyalarda her gece yedekleniyor. 

Bu islem icin simdiye kadar Google Drive i kullaniyorduk. Bundan sonrasi icin IDrive kullanmayi dusunuyoruz. IDrive'in eksileri artilari nelerdir?  Guvenilirmidir, tavsiye edermisiniz ?  

Gönderildi : 24/02/2015 10:36

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Google drive'dan vazgeçme gerekçeniz nedir?
Hem maliyeti idrive'a göre daha uygun?

Gönderildi : 24/02/2015 13:04

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Cloud çözümleri fiziksel çözümlerin yavaş yavaş önüne geçmeye başladı. Bu bağlamda cloud çözümlerinde ısrarcı olmanızı tavsiye edebirim 

Gönderildi : 24/02/2015 18:28

(@MahmutGOKTAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Google drive'dan vazgeçme gerekçeniz nedir?
Hem maliyeti idrive'a göre daha uygun?

Yeni gelen müdür IDrive ı arastirma mi talep etti(Rusya da bulunuyorum.). Yabancı sitelerde genelde olumlu yorumlar var. Ama Türk sitelerinde ne düşünülüyor onu öğrenmek istedim. Aslında Google a ödedikleri ücret de cok birşey degil. Hepi topu 15gb lık olan versiyonunu kullanıyorlar. Sanırım süresi dolana kadar google ile devam etmek sonrasında da IDrive geçmek daha mantıklı olacaktır. Sonuçta IDrive sadece bu işi yapıyor, google ise binbir çeşit hizmet veriyor. En iyisi sadece bu işi yapan, bu konuya odaklanmış olan bir firma olacaktır diye düşünüyorum.

Gönderildi : 25/02/2015 04:16

(@MahmutGOKTAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cloud çözümleri fiziksel çözümlerin yavaş yavaş önüne geçmeye başladı. Bu bağlamda cloud çözümlerinde ısrarcı olmanızı tavsiye edebirim 

Masaüstü bilgisayardaki veriler bulut üzerine desteklenmekte, yukarda bunu belirtmemisim:(

Gönderildi : 25/02/2015 04:18

(@tahaosmanbuyuk)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba,

Dropbox Pro'yu kullanıyorum. Çok memnunum hızı ve kullanışlığı çok yüksek. İncelediğimde en kullanışlı ve fiyatı normal olan o vardı.

Tek bir sıkıntı yaşadım. Hiç hoşuma gitmeyen bir durum muhtemelen diğerlerinde olabilir eğer benim gibi çok klasörlü toplanmış bir arşiv varsa senkronize olduğunu gösterdiği halde dosyayı almıyor. Klasör yolu uzunluğundanmış.

c:\dropbox\müşteriler\ankara-bölgesi\bilmemne-firması\mamak-şubesi\01-01-2015\sipariş-fişi.xls
Sipariş-fişi.xls senkronize edildi gözüküyor ancak internetten veya telefondan girdiğinde o belgeyi göremiyorsun. 

Eğer böyle bir klasörleme şekliniz varsa dikkatli olun derim.

Saygılarımla..

Gönderildi : 27/08/2015 21:08

Paylaş: