Forum

This message has be...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] This message has been blocked because ASE reports it as spam Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,980 Görüntüleme
(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İlgili mail de, mail adresine mail atarken aşağıdaki hatayı alıyoruz. Sorunun çözümü ile alakalı nasıl bir yol izlemeliyim.

Aşağıdaki alıcılara veya gruplara teslim edilemedi:

@.co.za (@**.co.za)
İzin veya güvenlik sorunu nedeniyle iletiniz teslim edilmedi. Yönetici tarafından reddedilmiş olabilir, adres yalnızca belirli gönderenlerden e-posta kabul ediyor olabilir veya başka bir kısıtlama teslimatı engelliyor olabilir.

Aşağıdaki kuruluş iletinizi reddetti: adslmail.doruk.net.tr.

Yöneticiler için tanılama bilgileri:

Sunucu oluşturma: domainmail.domainname.local

@**.co.za
adslmail.doruk.net.tr
Remote Server returned '554 5.7.1 This message has been blocked because ASE reports it as spam. '

Orijinal ileti üst bilgileri:

Received: from domainmail.domainname.local (.**.**.198) by domainmail.domainname.local (***.**.**.198) with Microsoft SMTP Server (version=TLS1_2, cipher=TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_GCM_SHA384) id 15.2.986.22; Thu, 12 May 2022 09:21:28 +0300Received: from domainmail.domainname.local  by domainmail.domainname.local  with mapi id 15.02.0986.022; Thu, 12 May 2022 09:21:28 +0300From: mail.atan <@**.com.tr>To: "@**.co.za" <@**.co.za>Subject: Export to South AfricaThread-Topic: Export to South AfricaThread-Index: AdhlyE94OWEDhdkJQ3ObfOA3Idmq7gAAB3oQDisposition-Notification-To: mail.atan <@**.com.tr>Date: Thu, 12 May 2022 06:21:28 +0000Message-ID: <7cc181fb2aef495faf77229b80448a58@******.com.tr>Accept-Language: tr-TR, en-USContent-Language: tr-TRX-MS-Has-Attach: yesX-MS-TNEF-Correlator:x-originating-ip: [172.16.35.211]Content-Type: multipart/related;        boundary="_004_7cc181fb2aef495faf77229b80448a58fisharkcomtr_";        type="multipart/alternative"MIME-Version: 1.0

Gönderildi : 13/05/2022 13:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Selam, bu açıklama sanırım yeterli;

554 5.7.1 This message has been blocked because ASE reports it as spam.

RBL listelerini kontrol ettiniz mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2022 14:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/mail_sorunlar-13/542681/

https://www.cozumpark.com/community/mail_sorunlar-13/birden-ortaya-cikan-554-5-7-1-you-are-not-allowed-to-connect-hatasi/

https://www.cozumpark.com/community/ipucu/maillerim-neden-spama-dusuyor-550-5-7-1/#post-562521

Öncelikle kendi tarafınızda ki kontrolleri yapınız emin olduktan sonra karşı taraf sizi blokluyor olabilir irtibata geçiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2022 14:50

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba yazmakta geciktim ancak sorunu çözdüm, uzantı yasakları ile alakalı bir sorun yaşadığımı fark ettim. İlgili kullanıcıya yetkilendirme tanımlayınca düzeldi. Teşekkürler. 

Gönderildi : 30/05/2022 08:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Selamlar, yani doruk bunu kesiyormuş değil mi? Sen mail' i doruk.net e onlarda dış dünyaya gönderiyordu, ama doruk senin mail içerisindeki eki beğenmiyordu? Doğru mu anladım?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2022 11:05

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam geç cevap için kusuruma bakmayın. Aslında şöyle Exchange'e kural yazılmış maili göndermek isteyen kullanıcının haklarını genişletince düzeldi. Domain Controller üzerinde exchange'e mail administrator yetkisi verdik geçici olarak. Maili gönderebildi. Daha sonra kurallara baktık eklerle alakalı kısıtlama vardı. Hem tür hem de boyut olarak. 

Gönderildi : 08/06/2022 13:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim, geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 08/06/2022 14:35

Paylaş: