Forum

Birden ortaya çıkan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Birden ortaya çıkan 554 5.7.1 You are not allowed to connect hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,026 Görüntüleme
(@BugraGUNAYDIN)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Son 1 aya yakın süredir genel olarak bankalara ait adreslere ve bazı kamu kurumu adreslerine attığımız e-postalar '451 4.4.0 primary target ip address responded with: "554 5.7.1 you are not allowed to connect.." hatası ile reddediliyor.

https://www.spamhaus.org üzerinden hem IP hem Domain temiz,

https://www.talosintelligence.com/ üzerinden domain reputation Neutral,

Domain SFP ve DMARC kayıtlarımız yapılı.

Sunucumuz Exchange 2013, ISP Superonline

İşin ilginç yanı, Gmail, Outlook gibi genel servislere veya özel kuruluşlara ve kamu kurumlarına attığımız postalar sorunsuz gidiyor ancak İş Bankası ile başlayan geri dönmeler Finansbank, Denizbank gibi diğer bankalara da yayıldı. Şu anda finans sektörüne e-posta atamaz hale geldik.

Bankaların ortak olarak kullandıkları bir Spam filtresi/listesi mi var veya bu durumda ben nereye başvuru yapabilirim?

Gönderildi : 22/08/2019 14:17

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

smtp2go gibi bir mailgateway firmasından ücretsiz hesap edinip yine bu firma üzerinden posta gönderimi yapabilirmisiniz. Problem IP üzerindemi yoksa farklı bir durum mu var önce onu anlayalalım.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2019 20:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Bu konu forumda pek çok kez konuşuldu ve herkesin çok değişik tecrübeleri oldu, fırsat bulursanız incelemenizi öneririm.

https://www.google.com.tr/search?source=hp&ei=tyJhXfaOMJDsrgT2rqngDw&q=554+5.7.1+you+are+not+allowed+to+connect+site%3Acozumpark.com&oq=554+5.7.1+you+are+not+allowed+to+connect+site%3Acozumpark.com&gs_l=psy-ab.3...631.4707..5011...0.0..0.163.2429.13j10......0....2j1..gws-wiz.......0i22i30j0.8EIeIXLRHY8&ved=0ahUKEwi2xoPgtpvkAhUQtosKHXZXCvwQ4dUDCAU&uact=5

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2019 14:42

(@BugraGUNAYDIN)
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar Merhaba,

Sorunu bulduk, sağolsun Denizbank biliişlemdeki arkadaşlar yardımcı oldular. Symantec in BrightMail sistemi üzerinde Bad Sender olarak işaretlenmişiz. Sanırım finans sektöründe Symantec kullanımı yaygın ki Symantec listesinden delist olduktan sonra diğer bütün bankalar ile ilgili sorun da düzelmiş oldu.

Aslında bu hatanın nedeninin bir çeşit kara liste olduğu çok açık ama gelen NDR'da detay olmayınca (şu listede bulunduğunuzdan ötürü gibi) uğraştırıyor. 

Gönderildi : 26/08/2019 09:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler ama aslında NDR da bu var, yani NDR tutup RBL ismi vermez bu hatadan yola çıkarak size yolladığım linkten aslında diğer forum başlıklarına bakarsanız benzer yorumları görecektiniz.

554 5.7.1 you are not allowed to connect..

Evet bende 5 yıl bankada çalıştım, BM ve cisco iron port bir hayli yaygın kullanılıyor.

Gönderildi : 27/08/2019 23:20

(@BugraGUNAYDIN)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner

Hakan Hocam, o başlıkların çoğunu konuyu açmadan öne okumuştum zaten, Cisco'nun sitesinde reputation kontrolü de yapmıştım ama sorun hala devam edince ve spesifik hedeflere gönderememe durumu olunca belki aynı sorunu yaşamış olanlar vardır diye bu konuyu açtım.

Dediğim gibi Symantec listesi benim için yeni bir bilgi oldu, belki başka insanlara da bu konu faydalı olur. Daha önceki mesajımda unutmuşum, kontrol linkini de vereyim https://ipremoval.sms.symantec.com/ipr/lookup

Bu adresten kontrol ve sonrasında listeden çıkma talebi yapılabiliyor.

Gönderildi : 28/08/2019 16:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Amacımız sorunun çözülmesi zaten, gerisi çok önemli değil, senin de sorunun çözülmüş ve tecrübeni bizler ile paylaşmışsın, ne mutlu bize.

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 28/08/2019 16:25

Paylaş: