Forum

Locked Out (Hesap K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Locked Out (Hesap Kilitlenmesi) Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
161 Görüntüleme
(@tidal)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir sorunum var. Bazı kullanıcılarımızın hesabı kilitlenmekte. Anladığım kadarıyla şifre değişiminden sonra oluyor.

Yani kullanıcı büyük ihtimal şifre değiştirdikten sonra bazı yerlere şifresini girmiyor. Ve ya eski kullandığı cihazlarda hesabı oluyor vs.

Hesabın kilitlendiği yere baktığımda Exchange Server'ın ismi yazmakta.Örneğin AServer.

Tabi AServer'da bu kullanıcının girdiği hesap yok. Dolayısıyla ben Teams'e OneDrive'a Outlook'a, path'lere,CRM'e varsa girdiği print server fileserver'a tekrar şifre yazılması gerekiyorsa yazıyorum fakat hala hesap kilitleniyor.

Windows Kimlik Bilgilerini'ni de tazeliyorum ama hala aynı. Sizin karşılaştığınız burada kilitleniyordur diyebileceğiniz bir yer var mı?

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/04/2024 08:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, kapsamlı bir konu, bu konuda pek çok kez bilgi paylaşımı yaptım, arama yapmanızı öneriyorum

lockout site:cozumpark.com - Google'da Ara

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2024 13:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Aramada bazıları çıkıyor Ek olarak Azure AD tarafına bakın doğru kurguyu seçmezseniz retry'a düşer acc kitlenir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2024 17:21

Paylaş: