Forum

reverse dns spf

Bildirimler
Hepsini Temizle

reverse dns spf

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
506 Görüntüleme
(@alperyogun)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Google emaillere mail gonderince spama dusuyor ve su an aslında maşl de atamıyorum. hosting tarafında reverse dns spf kayıtları nasıl acılır.

domainim mail.yogun.org IP adresim 31.210.53.xx. konu hakkında yardımınızı rıca ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 20/02/2016 22:31

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Ip adresini sağlayan firmadan reverse dns kaydını yaptırın mail sunucununz hostname'ine girdiğiniz değeri karşı firmaya söylediğinizde yapacaklardır. Örneğin fqdn olarak olara mail.domain.com yazarsanız reverse kaydında da bu olması gerekir.

Sonra domain adının yazılı olduğu dns sunucuda bir reverse kaydında yazanla aynı bir A kaydı oluşturun ve sonrasında PTR kaydınızın tanımlarını yapın .

İşlemler bitince mxtoolbox.com üzerinden http://mxtoolbox.com/domain/yogun.org/ test yapın ben kontrol ettiğimde bazı blacklistlerde olduğunuz görülüyor buralardan da delist yapmanız gerekli

Gönderildi : 21/02/2016 16:43

(@alperyogun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ip adresini sağlayan firmadan reverse dns kaydını yaptırın mail sunucununz hostname'ine girdiğiniz değeri karşı firmaya söylediğinizde yapacaklardır. Örneğin fqdn olarak olara mail.domain.com yazarsanız reverse kaydında da bu olması gerekir.

Sonra domain adının yazılı olduğu dns sunucuda bir reverse kaydında yazanla aynı bir A kaydı oluşturun ve sonrasında PTR kaydınızın tanımlarını yapın .

İşlemler bitince mxtoolbox.com üzerinden http://mxtoolbox.com/domain/yogun.org/ test yapın ben kontrol ettiğimde bazı blacklistlerde olduğunuz görülüyor buralardan da delist yapmanız gerekli

Özgür Bey çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

Saygılarımla.

Gönderildi : 21/02/2016 17:03

(@alperyogun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

delist işlemi nasıl yapılmaktadır Özgür Bey ?

Gönderildi : 21/02/2016 17:10

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Her blacklistin aksiyonu değişik oluyor genelde sitelerde delist için linkte oluyor. Eğer delist linkini bulamıyorsanız örn spamcorp yazdı google delist spamcorp yazın. Önemli bir not bazı blacklistler para karşılığında bazılarıda sorunlarınız yada saldırılarınızın tamamen düzeldiğini görmeden delist işlemi yapmıyor.

Gönderildi : 21/02/2016 22:16

(@alperyogun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Her blacklistin aksiyonu değişik oluyor genelde sitelerde delist için linkte oluyor. Eğer delist linkini bulamıyorsanız örn spamcorp yazdı google delist spamcorp yazın. Önemli bir not bazı blacklistler para karşılığında bazılarıda sorunlarınız yada saldırılarınızın tamamen düzeldiğini görmeden delist işlemi yapmıyor.

asıl sorunum PTR SPF VE RDNS kayıtları nasıl yapılır hosting uzerinde. bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

Cok tesekkurler.

Gönderildi : 22/02/2016 01:46

(@alperyogun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalara ,

Reverse DNS kaydından sonra sorun düzeldi şu an için. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/02/2016 10:36

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Sorunun düzelmesine sevindim. Rica ederim.

Gönderildi : 22/02/2016 11:07

Paylaş: