Forum

iletişim hatasi

Bildirimler
Hepsini Temizle

iletişim hatasi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
714 Görüntüleme
(@Cihanhemdem)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Gönderiliyor' görevi bir hata bildirdi (0x80042109) : 'Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.'

boyle bir hata aliyorum yaklasik 100 kişilik enablemail server kullanmaktayiz. 3 farklı lokasyondaki pclerde kurulu olan maillerde sadece 1 lokasyonunda (4 pc) mail iletisimi bir anda kesildi ve bu hatayi vermeye basladi. Pclerde firewall ve virus programlarini kontrol ettim merkez tarafinda kileride ayni sekilde kontrol ettim fakat bir cozum bulamadim. sebeplerine internetten baktıgımda server uzerinden port yonlendirmede veya baglanmiyan pclerde firewall kontrolunden baska bir sey yazmıyor genel bir kontrol yaptım fakat bir yerde sorun bulamadim dun calişan mailler bu sabah itibariyle hic bir guncelleme yapmadan bu hatayi vermeye basladi.

sebepleri ne olabilir başka

Gönderildi : 20/02/2016 15:43

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Sorun yaşadığınız clientler üzerinden mail sunucunuza 25 ve 587 numaralı portlardan erişim sağlayabiliyor musunuz

Örnek telnet mail.domain.com 25

telnet mail.domain.com 587

Gönderildi : 21/02/2016 16:39

(@Cihanhemdem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun yaşadığınız clientler üzerinden mail sunucunuza 25 ve 587 numaralı portlardan erişim sağlayabiliyor musunuz

Örnek telnet mail.domain.com 25

telnet mail.domain.com 587

acikcasi o modemin oldugu kısımdan baglanamıyorum 

telnet denedim olumsuz nasil asabilirim bu sorunu ttnet ilemi iletisime gecmeliyim

C:\Users\HÜSEYİN>telnet mail.domain.com.tr 25
Bağlanıyor mail.domain.com.tr...Ana bilgisayara bağlantı açılamadı, bağlant
ı noktası 25: Bağlantı başarısız

C:\Users\HÜSEYİN>telnet mail.domain.com.tr 587
Bağlanıyor mail.domain.com.tr...Ana bilgisayara bağlantı açılamadı, bağlant
ı noktası 587: Bağlantı başarısız

Gönderildi : 22/02/2016 14:38

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Sunucu içinden yada aynı networkteki bir cihazdan da ulaşamıyorsanız local firewall tanımlarınızı orada bir engel yoksa servis sağlayıcınızın tanımlarını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Hatırladığım kadarıyla TTNET bireysel kullanıcıların 25 numaralı portu defaultta kapalı geliyor 

Gönderildi : 22/02/2016 14:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

25 portu defaultta Telekomdan kapalı geliyor, siz zaten telenet atamamaışsınz, bu portu açtırırsanız sorun giderilecektir.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 23/02/2016 01:17

(@Cihanhemdem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Evet onu bende fark ettim fakat outlook uzerinden zaten 25.port ayarlı degil 110 ve 587 ci portlar tanimli dun TTnet tarafina ariza kaydi biraktigimda port kontrollerinin yapıldıgını ve 2 portunda acik oldugunu belirttiler fakat bizim Blackliste oldugumuzu bu yuzden sıkıntı yasıyabilecegimizi belirterek bir mail adresi belirterek kaldirmamizi istediler bakalım daha cevap yok cozum saglanirsa cozum yolu paylaşicam

kolay gelsin

[düzenleme]

Daha az once TT tarafindan tekrar aranarak port ayarlari diye bir durum olmadigini biim taraftan sadece 25. portun acilabilecegini 110 ve 587. portlarin modem tarafindan acilacagini belirttiler boyle bir durum varmi yoksa başlarindan atmak içinmi dediler anlıyamadim.

Gönderildi : 23/02/2016 11:32

(@Cihanhemdem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Türk telekom tarafindan statık IP degiştirilerek problem giderildi.

Yerdımlarınız için teşekkurler

Gönderildi : 25/02/2016 12:29

Paylaş: