Forum

Exchange 2007 de ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 de mail backup alma.

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@ByGRaND)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
Exchange 2007 üzerinde var olan DS007 adlı client şirket içinde çalışırken maillerini Server üzerinde barındırıyordu. Şimdi Şirket dışı çalışıyor ve Server üzerindeki daha önceki maillerini local hesabında barındırıp outlook üzerinde görmek istiyor. Bunun için localhost/exchange üzerinde gördüğüm maillerini yerel bilg. üzerine nasıl taşıyabilirim. ?

İyi Çalışmalar.Teşekkürler.

Gönderildi : 04/02/2011 12:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba kullanıcı şirket dışındada olsa kullanıcı exchange kullanabilir.
1. yöntem kullanıcının owa kullanması
2.yöntem rpc
http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/15/exchange-server-2007-owa-outlook-anywhere-rpc-over-http-proxy-ve-autodiscovery-publish-edilmesi.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2009/03/22/windows-2008-uzerinde-exchange-2007-owa-ve-rpc-over-http-_3101_cin-sertifika-kullanimi.aspx

Kullanının maillerinide locale almak için pst export yapabilirsiniz.Bunu exchange hesabı ile oturum açan kullanıcıdan mouse ile bir pst açıp sürükle bırak yapabileceğiniz gibi management shell üzerinden yapabilirsiniz.
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb266964(EXCHG.80).aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/02/2011 12:40

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bilgi ve Paylaşımlarınız için Teşekkür ederim.

Benim 1. isteğim Kullanıcıma gönderilen mailleri exchangeten bağımsız çalışması. yani kendisine gönderilen mailler direkt kendi Pcsi üzerindeki outlook hesabına düşmesi.(Hesabını sileceğim.)
2.yapmak istediğimde exchangede daha önceden var olan maillerinide o bilgisayara taşımak.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 04/02/2011 13:16

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba denetim masasından posta ikonuna tıklatarak aşağıdaki ekranı girin.Bende şu anda exchange kullanıyorum ama maillerimi localimde tutuyorum.Buradan sizde ekle diyerek dilediğiniz bir dizinde bir pst oluşturun ve bu pst dosyasını varsayılan olarak atayın artık mailleriniz exchange servere değilde bu pst üzerine kaydolur.Kullanıcının hesabını sileceğinize göre kullanınıcın mail hesabını kullanması için sanırım pop3 felan kullanacaksınız.

Kullanıcınızın maillerini taşımak için ise yukarıdaki işlemi yapar pst tanımlarsanız eğer aşağıdaki resimdeki gibi outlook açıklacak burada exchange hesabındaki mailleri sürükle bırak ile local pstye alabilirsiniz.

Bu işlemden sonra exchange hesbını kaldıracaksanız kaldırıp sonra kullanacağınız hesaba bu pstyi bağlayabilrisiniz.
Kafama takılan nokta hesap kalkacak sadece maillerinimi görecek gelmiş olanları yoksa farklı pop veya başka hesapmı kuracaksınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/02/2011 13:35

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bilgi Ve Paylaşımlarınız için teşekkürler. Az sonra uygulamaya Geçeceğim. evet POP hesabı  kullanacağım.

Gönderildi : 04/02/2011 13:45

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim.Takıldığınız bir yer olur ise devam ederiz.Saygılarımla.

Gönderildi : 04/02/2011 15:47

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ;
Az önce uyguladım ve Olumlu bir sonuç ile işlemi tamamladım.Yapmış olduğum işlevi kısaca özetlemek gerekirse, Denetim masasından Posta İcon unu çalıştırdım. Exchange hesabındaki maili ekledim(Otomatik olarak Tüm verileri Çağırdım) Güncellenen tüm profil bilgilerimi D Diskine  My Computer > D(Local Disk) >outlookmail.pst uzantısı ile kaydettim. Outlook üzerindeki profili kaldırıp yeni bir profil oluşturdum.Oluşturmuş olduğum profilin Data files pst. uzantısını D içerisindeki outlookmail.pst olarak default tanımladım. ve mail adresini POP olarak ekledim. Exchange ten bağımsız bir şekilde.  Çalıştırdım. F9 (Gönder/Al ) ve sonuç tam istediğim gibi.

SONUÇ.

Kullanıcımı Exchange Server dan ayırdım.
Kullanıcımın Exchange Server üzerindeki mailbox settings lerini Locale Taşıdım.
Kullanıcımın mail backup larını almış oldum.
* Kullanıcım outlook unu açtıgında Karşısında eski mail ayarlarını görüyor fakat sistem olarak Exchange deil POP servisini kullanıyor.

Teşekkür Ederim Rıza Hocam .

Gönderildi : 04/02/2011 17:41

(@ByGRaND)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ;
Az önce uyguladım ve Olumlu bir sonuç ile işlemi tamamladım.Yapmış olduğum işlevi kısaca özetlemek gerekirse, Denetim masasından Posta İcon unu çalıştırdım. Exchange hesabındaki maili ekledim(Otomatik olarak Tüm verileri Çağırdım) Güncellenen tüm profil bilgilerimi D Diskine  My Computer > D(Local Disk) >outlookmail.pst uzantısı ile kaydettim. Outlook üzerindeki profili kaldırıp yeni bir profil oluşturdum.Oluşturmuş olduğum profilin Data files pst. uzantısını D içerisindeki outlookmail.pst olarak default tanımladım. ve mail adresini POP olarak ekledim. Exchange ten bağımsız bir şekilde.  Çalıştırdım. F9 (Gönder/Al ) ve sonuç tam istediğim gibi.

SONUÇ.

Kullanıcımı Exchange Server dan ayırdım.
Kullanıcımın Exchange Server üzerindeki mailbox settings lerini Locale Taşıdım.
Kullanıcımın mail backup larını almış oldum.
* Kullanıcım outlook unu açtıgında Karşısında eski mail ayarlarını görüyor fakat sistem olarak Exchange deil POP servisini kullanıyor.

Teşekkür Ederim Rıza Hocam .

Gönderildi : 04/02/2011 17:41

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/02/2011 18:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

forum kurallarına uyalım arkadaşlar...

Gönderildi : 05/02/2011 11:57

Paylaş: