Forum

exchange mail almam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange mail almama servis stop olma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@ahmeteke)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

LDAP Bind was unsuccessful on directory inkasoftsrv1.INKA.local for distinguished name ''. Directory returned error:[0x34] Unavailable.   

LDAP Bind was unsuccessful on directory inkasoftsrv1.INKA.local for distinguished name ''. Directory returned error:[0x51] Server Down.   

LDAP Bind was unsuccessful on directory inkasoftsrv1.INKA.local for distinguished name ''. Directory returned error:[0x34] Unavailable.    

LDAPOPerations  8026

msexchangeAl 8026 hatası

ve ikinci olarak aldığım hata 

Process MAD.EXE (PID=2320). All Domain Controller Servers in use are not responding:
inkasoftsrv1.INKA.local
 MsExchangeDSAccess  2102

hatası aliyorum..database defrag yaptim.exchange 2003 kurulu. internetten çok araştırma yaptım ama bir türlü çözemedim sorunu.network ile herhangi bir sorunum yok.database defrag yaptim. ama bir türlü düzelmedi. mail göndermede bir sıkıntım yok.ama suan dışardan herhangi biryerden mail alamiyorum.exchange ilgili pek bir deneyimimde yok aslına bakarsanız.

yardımlarınızı bekliyorum tşk ederim.

Gönderildi : 04/02/2011 01:08

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

recepient update services görevli sunucuyla iletişimin doğru olup olmadığınız kontrol edermisiniz?

Gönderildi : 04/02/2011 01:44

(@ahmeteke)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

ettim doğru. exchange manager recipten update  bölümünden kontrol ettim.doğru.ama sorun devam ediyor.

Gönderildi : 04/02/2011 03:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

EMC açıldıktan sonra organization configuration seçili iken sağ tarafta Change domain controller configuration diye bir bölüm var, o kısımdan exchange server için default bir domain ve domain controller tanımlaması yaparmısınız.

bu arada exchange versiyonu nedir? yukarıdaki bilgiler exc 2007/2010 için geçerlidir.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/02/2011 12:04

Paylaş: