Forum

DELL R730 için NVME...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] DELL R730 için NVME adaptor önerir misiniz?

4 Yazılar
2 Üyeler
3 Likes
452 Görüntüleme
 HT
(@hlttmz)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

DELL R730 için NVME adaptör önerir misiniz? Ürün linki + Samsung 980 PRO

+SSD ile 3'lü RAİD 5 yapmayı düşünüyorum.

Genel olarak ne önerirsiniz?

Yoksa bunun yanında dell p31h2 poweredge nvme pcıe extender mi almak gerekli.

Kullanım amacı: 5 kullanıcılı erp yazılımı (dışarıya açık), 50+kullanıcı b2b,

harici proje üzerinde çalışmak ve sanallaştırma yaparak kendimi geliştirmek istiyorum. Başlangıç çok profesyonel olmasa da zamanla kendimi geliştirerek sistemi oturturum.

Mevcut bios: 2.13.0
Güncel 2.17.0
Kurulacak OS: W.2019

Gönderildi : 20/07/2023 23:58

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Aradığınız şey support edilen senaryolardan değil risk içerir. Özetle her kartı görmez bifurcation yapamazsınız ve her kartla da raid yapamazsınız. Zaten bana göre M2 980 kurum datasını teslim etmek için doğru ürün değil. 
Support edilmediği için bu tip araştırdığınız şeyler de yönteminiz şu olmalıdır. Webden bire bir uygulayan ve sonuç alanı bulmalı, birebir aynı donanımları alıp kullanmalısınız yabancı kaynaklara odaklanın yani.
Bunun yerine yüksek adette SATA SSD alarak büyük array oluşturarak perf. elde edebilirsiniz support edilen ürünlerden seçildiğinde güvenli, sorunsuz olur write yada mixedused ssd modelleri seçerseniz perf. yüksek seviye raid kart üzerinde tekil m2 den daha yüksek olur. Total de daha pahalı olur fakat yarın için çöp yatırım olmamış olur.

https://www.youtube.com/watch?v=36CHJE5TT1U&ab_channel=CloudNinjas

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2023 01:04
HT and Hakan Uzuner reacted

HT
(@hlttmz)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanıtınız için teşekkür ederim hocam

Mesajınızdan önce; NVME 'ye OS kurarım, RAID3 tarafına ise SQL ve kurum verileri diye düşünüyordum.

Mesajınızdan sonra; sadece RAID5 ile devam edeceğim, macera pahalıya mâl olmasın

Gönderen: @ibrahimyildiz

Aradığınız şey support edilen senaryolardan değil risk içerir. Özetle her kartı görmez bifurcation yapamazsınız ve her kartla da raid yapamazsınız. Zaten bana göre M2 980 kurum datasını teslim etmek için doğru ürün değil. 
Support edilmediği için bu tip araştırdığınız şeyler de yönteminiz şu olmalıdır. Webden bire bir uygulayan ve sonuç alanı bulmalı, birebir aynı donanımları alıp kullanmalısınız yabancı kaynaklara odaklanın yani.
Bunun yerine yüksek adette SATA SSD alarak büyük array oluşturarak perf. elde edebilirsiniz support edilen ürünlerden seçildiğinde güvenli, sorunsuz olur write yada mixedused ssd modelleri seçerseniz perf. yüksek seviye raid kart üzerinde tekil m2 den daha yüksek olur. Total de daha pahalı olur fakat yarın için çöp yatırım olmamış olur.

https://www.youtube.com/watch?v=36CHJE5TT1U&ab_channel=CloudNinjas

Gönderildi : 21/07/2023 11:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Kısa bilgi; ekleyeceğin nvme karta OS kuramazsın görmez, attığım video da anlatıyor bunu, sadece disk olarak kullanabilirsin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2023 11:57
HT reacted

Paylaş: