Forum

netscreen 5gt pf se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] netscreen 5gt pf sesne kurulumu

7 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
271 Görüntüleme
(@emrebey43)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ; İkinci el netscreen 5gt cihaz aldım . Cihazın lisansı bitmiş Juniper Support maila tıp lisans nereden alınır diye Sordum. Konu şudur ki bu cihazları daha önceden tecrübe eden var mı ve bu cihaza pf sense kurabilir miyim 

Gönderildi : 18/09/2023 11:46
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,bu tecrübeye sahip birisini zor bulursunuz, eğer donanım sizin elinizde ise zaten kurup deneyebilirsiniz, eğer donanım uyum sorunu olmaz ise çalışır, ancak driver vb sorunlar olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/09/2023 14:05
Emre Aydın reacted

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Sanırsam kuramazsınız, vga dan görüntü almak ve imajı da tanıtmak zorundasınız, 

1229c304f86001c

Bu tarz bir anakart var üstünde, haricibi disk olsaydı belki diske direk kurlum yapıp bir şeyler yapıla bilinirdi ama buna zor. Eğer ille de pfsense kullanmak istiyosanız fanles tarzı küçük pcler var onlara kurabilirsiniz, bir kaç müşterimde hala kullanıyorum, çok stabil, tabi kurulum yapmak biraz zamanınızı alacak.

Kolay gelsin.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 18/09/2023 17:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Güzel yorum Mehmet.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/09/2023 17:48

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

@hakanuzuner teşekkürler.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 19/09/2023 07:05

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Selamlar

Bir düzeltme yapmak istiyorum. VGA olmadan da PfSense kurulumu yapılabiliyor. USB flash diske Serial Console'u olan Image'ı yazıp sistemi açabiliyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam daha önceleri Compact Flash 'da kullanılabiliyordu. Bazı marka firewall donanımlarına PfSense kurulumu yapıldığını görmüştüm.

Gönderildi : 19/09/2023 08:48

(@supercanki)
Gönderiler: 21
Eminent Member

TFT ile imaj basiliyor sonra ssh ile devam ediyorsunuz
OpenWRT veya Opensense kurabilirsiniz Pfsense için yeterli flash alanı yok üstünü desteklemez cihaz çok eski yanliş hatirlamiyorsam zaten freebsd tabanli ama uğraşmaya değmez uboot adimlarini comporttan yapman lazim uygun boot fileyi bulman lazim ki yoktur deneme yanilma yolu ile de bayaği bi uğraşirsiniz

Gönderildi : 20/09/2023 09:57
Hakan Uzuner reacted

Paylaş: