Forum

Vmware Workstation ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Workstation 6.0

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar şimdi herkes Vmware Workstation ne olduğunubilir sanal makine yani benim aklıma takılan şimdi söyle birşey var ben bunu taşınabilir diskime kurabilirmiyim ? kurabilme imkanı varsa istediğim her bilgisayarda çalıştırabilirmiyim ? birde sanal işletim sistemini kullanırken normal bilgisayarımdaki belgelerime erişebilirmiyim ? şimdiden teşekkürler arkadaşlar....

Gönderildi : 11/11/2010 17:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar,

vmware wokstation kendi bilgisayarınıza kurarsınız.

taşınabilir diskinize vmware workstation üzerinde oluşturacağınız sanal sunucuların dosyalarını koyabilirsiniz.

nereye giderseniz gidin, gittiğiniz yerde vmware workstation kurulu ise vmx dosyasına çift tıklamanız yeterlidir çalışır.

sanal işletim sistemi kullanırken eğer ip ayarlarını, nat yapısını düzgün yaparsanız fiziksel bilgisayarınıza erişirsiniz ve istediğiniz gibi kullanırsınız.

trabzona selamlar, askerliğimi KTU ana kampüsünde yapmıştım...

kolay gelsin

Gönderildi : 11/11/2010 18:19

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

A.s Mumin bey Bilgileriniz için teşekkür ederim trabzondan inşallah memnun kalmışsınızdır.Şimdi bir sorum daha olacak o zaman biz ip ayarlarını nat yaparsak sanal bilgisayarımıza istediğimiz ip noyu verebiliceğizmi ? peki benim demek istediğim mesela benim diskim 2 bölümden oluşuyor ben D diskinede ulaşmak istiyorum vb. gib gibi...

Gönderildi : 12/11/2010 12:09

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

NAT ayarlarını nasıl yapacağımızı anlatırsanız.Çok memnun olurum.

Gönderildi : 05/12/2010 02:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

trabzon güzeldi evet memnun kaldım.

NAT ayarlarını sanal makinanızın ayarlarına gittikten sonra Network kartı ayarları kısmından yapabilirsiniz. NAT seçtikten sonra içerideki sanal sunucunuza istediğiniz ip adresini verebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/12/2010 11:35

Paylaş: