Haberler

Bang & Olufsen, İlk Gürültü Engelleyicili Tam Kablosuz Kulaklığını Tanıttı

Beoplay EQ, Ağustos ayında 399 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacak

Bang & Olufsen ‘in duyurmuş olduğu Beoplay EQ, Danimarkalı ses markasının ilk gürültü önleyici özelliğine sahip tam kablosuz kulaklığı olacak. İki kulaklık için toplam 6 adet mikrofon bulunuyor, bunlardan ikişer tanesi gürültü engelleme özelliği için çevre seslerine odaklanırken, birer mikrofon da konuşma yapmak için kullanılıyor. Yeni kulaklık, 19 Ağustos’ta dünya çapında siyah ve altın renk seçenekleri ile piyasaya çıkıyor.

399 dolarlık’lık fiyat etiketine sahip olan Beoplay EQ, B&O’in gürültü önleyici olmayan Beoplay E8 kulak içi kulaklıklarından yaklaşık 50 dolar daha pahalı. Beoplay EQ, kulakiçi kulaklıklardan ve kasadan toplam 35 saatlik şarj süresi ile öne çıkan üçüncü nesil E8’in müthiş pil ömrüne sahip değil. Popüler ses markasının yeni kulaklığı, şarj kutusuyla birlikte kullanıldığında yaklaşık 20 saate kadar müzik dinlemenize olanak sağlıyor. Sadece kulak içi kulaklıkların pil ömrü ise yaklaşık olarak aynı olacak, ancak ANC açıkken altı buçuk saat olan pil ömrü, ANC kapalıyken yedi buçuk saate kadar çıkabilecek. Şarj işlemi, USB-C veya Qi kablosuz şarj teknolojisi ile gerçekleştirilebiliyor olacak.

Bang & Olufsen

Bu özelliklerinin yanı sıra Beoplay EQ, ortamınıza veya dinlediğiniz içeriğe bağlı olarak kablosuz olarak dinlemiş olduğunuz müziği optimize etmek için çeşitli ayarlamalar yapabilen Qualcomm’un AptX uyarlanabilir standardını desteklemekte. Kulaklıklar ayrıca AAC ve SBC kodeklerini de destekliyor, toza ve suya dayanıklılık için ise IP54 derecesinde korumaya sahipler.

Tüm Bang & Olufsen cihazları gibi, Beoplay EQ için de ucuz olduğunu söyleyemeyiz. Beoplay EQ, gürültü engelleyici özelliğine sahip tam kablosuz kulaklıklar marketindeki en popüler ürünler olan Apple AirPods Pro’dan 150 dolar, Sony WF-1000XM4’den ise yaklaşık olarak 120 dolar daha pahalı. Geçtiğimiz dönemde piyasaya sunmuş olduğu Xbox kulaklığına, Xbox oyun konsolunun kendisi kadar bir fiyat etiketi belirleyen bir firmadan da bütçe dostu bir ürün beklemek çok doğru olmayacaktır.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Facebook, Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını Zorunlu Tutacak
Getir, İngiltere’deki Başarısıyla Dünya Basınında
Microsoft’tan Hyper-V İçin Kritik Güvenlik Açığı Uyarısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.