Haberler

Facebook, Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını Zorunlu Tutacak

‘Ofislerimiz yeniden açıldığında, ABD kampüslerimizden herhangi birinde çalışmaya gelen herkesin aşı olmasını isteyeceğiz’

Facebook yetkilileri Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Facebook’un ABD çalışanlarının ofise döndüklerinde COVID-19’a karşı aşı olmalarını isteyeceğini doğruladı.

Facebook’un İnsanlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Lori Goler yaptığı açıklamada, “Ofislerimiz yeniden açıldığında, ABD kampüslerimizden herhangi birinde çalışmaya gelen herkesin aşı olmasını isteyeceğiz” dedi. “Bu politikayı nasıl uygulayacağımız yerel koşullara ve düzenlemelere bağlı olacaktır. Tıbbi veya başka nedenlerle aşı olamayanlar için bir sürecimiz olacak ve durum geliştikçe diğer bölgelerdeki yaklaşımımızı değerlendireceğiz. Ofise dönüş planlarımızın herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermesini sağlamak için uzmanlarla çalışmaya devam ediyoruz.”

Facebook, ABD’deki ofislerini Ekim ayında tamamen yeniden açmayı hedefliyor.

Diğer büyük teknoloji firmaları da aşı konusunda kararlarını açıklamaya başladı

COVID-19 oranları ABD genelinde de artmaya devam ediyor ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Salı günü, aşılı kişilerin halka açık yerlerde, yüksek bulaşma alanlarında ve kapalı ortamlarda maske takmaları gerektiğini söyleyen tavsiyeler yayınladı. Facebook’un hamlesi, Google CEO’su Sundar Pichai’nin çalışanlarına kampüslerinde işe gelirken aşı olmaları gerektiğini açıklamasından saatler sonra geldi. Pichai, ayrıca Google’ın ofis açılışını Eylül ayından itibaren 18 Ekim’e ertelediğini duyurdu.

Bunlara ek olarak Lyft de ofise dönen çalışanlarından aşı olduklarına dair kanıt isteyeceklerini açıkladı, NBC muhabirlerinden Ezra Kaplan, Lyft’in aldığı karar ile ilgili şu tweet’i attı:

Politika değişiklikleri art arda geliyor. Lyft, ofise geri dönen çalışanlarından aşı olduğuna dair kanıt isteyeceğini @cfarivar‘a doğruladı. Uber ise aşısız kişilerin ofise dönmelerine izin verecek ancak bu kişilerin maske takmaları gerecek

Bunlara ek olarak Apple da çalışanlarını şirket politikalarında byapmış olduğu bir değişiklik konusunda bilgilendirdi: 270’ten fazla ABD perakende mağazasının çoğunda müşteri ve personelden aşılı olsalar bile maske takmaları istenecek.

Microsoft ise ofislere dönen çalışanların aşılanmalarını gerektirip gerektirmeyeceği konusunda şirkete yöneltilen sorular ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Microsoft’tan Hyper-V İçin Kritik Güvenlik Açığı Uyarısı
Mercedes-Benz’in Gelecek Planları Yalnızca Elektrikli Araçlar Üzerine Şekillenecek
Windows 10’dan Windows 11’e Geçişte Kaybedecekleriniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.