Haberler

Getir, İngiltere’deki Başarısıyla Dünya Basınında

Geçtiğimiz aylarda aldığı yatırım ile unicorn ünvanına sahip olan Getir, geçtiğimiz Şubat ayında İngiltere’ye açılarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Hızlı teslimat girişimi olan Getir, hızını alamayıp Almanya ve Fransya’da giriş yaparak, İspanya’nın teslimat uygulaması BLOK’u satın alarak büyümesine devam ediyor.

Getir’in yaptığı bu hızlı girişimler sayesinde global basında en önemli isimlerden olan New York Times’de konu edildi. New York Times editörü Eshe Nelson ‘in hazırladığı içerikte altı yıllık Türk şirketi olan Getir’in dünya çapında hızla büyüdüğünü ve rakiplerini geride bıraktığını belirtiyor.

getir ingiltere ispanya yatırım
Görsel: NY Times

Şirketin Türkiye’de modelin öncülüğünü yaptığı beş yıllık tecrübeyle bu yıl altı Avrupa ülkesine açılıp bir de rakip satın aldı. Getir, 2021’in sonunda New York dahil en az üç Amerikan şehrinde olmayı planlıyor. Avrupa’da yaptığı bu hızlı giriş sayesinde şirket 1 Milyar dolar yatırım topladı.

Şirket kurucusu Salur, hızlı market teslimatı için rekabetten korkmadığını, rekabet halindeki süpermarket zincirleri gibi her ülkede birden fazla işletmenin olmasını beklediğini söylüyor. Getir kâr ediyor mu sorusuna ise; “Evet ve hayır,” dedi. Henüz şirketin kârlılığı söylenmese de kârlılığı rekabette öne geçmeyi tercih ettiklerini söylüyor.

KAYNAK

OKUMAYA DEVAM EDİN

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.