Haberler

Cisco, Hibrit Çalışma Planına Geçiş Yapıyor

Cisco, ofiste geçirilen süre için herhangi bir zorunluluk olmaksızın hibrit çalışma planına geçiyor, hibrit çalışma şirket için yeni satış alanlarını da genişletebilir

Cisco Systems, çalışanların ofise ne sıklıkta gittikleri konusunda hiçbir zorunluluk bulunmayan bir hibrit çalışma planına geçeceklerini açıkladı.

Ağ ürün ve çözümleri devi, çalışanlarının hibrit ve uzaktan çalışmaya aşina olduğunu ve işgücünün dörtte birinden azının bundan sonra haftada üç veya daha fazla gün bir ofiste olmak isteyeceğini beklediğini söyledi. COVID-19 salgınından önce de Cisco çalışanlarının yaklaşık yarısı haftada dört ila beş gün ofiste bulunuyordu.

Cisco, çalışmanın en iyi yolunu ve ofise ne sıklıkta gittiklerini belirlemeyi ekiplere bırakacağını açıkladı.

Cisco için hibrit çalışma yaklaşımı yeni bir iş kapısı anlamına da geliyor. Şirket, ağları ve işletmeleri güçlendirmek için gereken altyapının yanı sıra bir işbirliği platformu olan çevrimiçi toplantı ve konferanslar düzenlenebilen WebEx’i de pazarlıyor. Ayrıca Cisco, işe alımlar için de hibrit yaklaşımı kullanabilir.

Cisco’nun İnsan Kaynakları, Politika ve Amaç Sorumlusu Fran Katsoudas, bir blog yazısında fiziksel alanın amacının değişmesi gerektiğini söyledi. Ofisler, işbirliği ve amaca yönelik merkezler olacak şekilde yeniden donatılacak. Katsoudas, hibrit çalışma yaklaşımının şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Şirket, pandemiden önce de hibrit çalışma modelini kullanıyordu

Cisco’nun kurumsal ağ ve bulut kolunun genel müdürü Todd Nightingale, şirketin kültürünün COVID-19’dan önce hibrit çalışma etrafında döndüğünü ve üzerine çalışmaları gereken birkaç teknoloji sorunu olduğunu söyledi. Ek olarak kablosuz bağlantı, toplantılar etrafında dönecek olan ofiste yeni normalin anahtarı olacak.

Nightingale, “Hibrit çalışma, çalışmaya olan bakışınızı değiştiriyor çünkü ev ve ofis ortamını hesaba katmanız gerekiyor” dedi.

Otomasyon, teknoloji ekipleri için çevikliğin de anahtarı olacak. Nightingale, “teknoloji grupları, işi daha esnek bir hale getirmek için çalışıyor” dedi.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Bang & Olufsen, İlk Gürültü Engelleyicili Tam Kablosuz Kulaklığını Tanıttı
Facebook, Ofis Çalışanlarının Aşılanmasını Zorunlu Tutacak
Getir, İngiltere’deki Başarısıyla Dünya Basınında
LockBit Fidye Yazılımı Windows Etki Alanlarını Grup İlkelerini Kullanarak Şifreliyor

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.