Haberler

Apple’ın Bir Sonraki iPad Pro’su Birçok Yeni Özellik ile Nisan Ayında Çıkış Yapabilir

Daha önceki duyumlar, iPad Pro’nun 23 Mart’ta duyurulacağını iddia ediyordu, ancak son çıkan haberlere göre duyuru Nisan ayında yapılabilir.

Apple söylentilerini yakından takip ediyorsanız, son birkaç haftadır 23 Mart’ta bir etkinliğin yapılacağı haberinin ortalıkta dolaştığını görmüşsünüzdür. Bu tarih, Apple’ın önceki Mart etkinlikler ile örtüştüğünden, mantıksız bir söylenti değil gibi görünmekteydi.

Ancak, Apple genellikle özel etkinliklerini önceden duyurur ve en az bir hafta önceden de basın mensuplarına davet gönderir. 23 Mart’taki olacağı ileri sürülen etkinlikte ise hiçbiri olmadı.

Ancak geçmişte Apple ürünlerini doğru bir şekilde detaylandıran ve planlarını yazan Mark Gurman yeni bir Bloomberg raporu yayınladı. Söz konusu rapora göre Apple’ın yeni bir iPad Pro’yu “Nisan ayı başlarında” duyurmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Yeni iPad Pro’nun Thunderbolt bağlantı noktası ve iyileştirilmiş bir ekran ile gelebileceği söyleniyor

Aynı rapor, önümüzdeki iPad Pro’dan neler bekleyebileceğimize dair de ışık tutuyor. Gurman özellikle Apple’ın iPad Pro’da bir Thunderbolt bağlantı noktası kullanarak harici monitörlere, aksesuarlara ve çevre birimlerine daha hızlı ve daha sağlam bir bağlantı sağlayacağını ileri sürdü.

12.9 inç iPad Pro’nun ekranında da bir iyileştirme yapılacağı ve standart bir LED ekran yerine mini LED bir panele geçeceği bildiriliyor. Bu yeni ekran ile kullanıcılar, iyileştirilmiş renklere sahip daha parlak bir ekrana sahip olacak.

Apple’ın kendi M1 işlemcisinin bazı Mac bilgisayarlarında piyasaya sürüldüğü için yeni iPad Pro modellerinin ne tür bir işlemci kullanacağına dair bazı spekülasyonlar var. Bloomberg’deki rapora göre yeni iPad Pro, M1 ile aynı performansa sahip yeni bir işlemci ile donatılacak.

Apple’ın bahar etkinliğinde iPad Pro’nun yanı sıra başka ürünlerin de tanıtılması beklenmekte. Bunlar, yeni bir Apple TV, üçüncü nesil AirPod’lar ve AirTags adı verilen Tile benzeri ürün izleme aksesuarı da dahil olmak üzere birkaç başka ürün olabilir.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

BAE, “Yağmur Yağdıran” İnsansız Hava Araçlarını Test Edecek
Çip Kıtlığı: Samsung ‘Ciddi Dengesizlik’ Konusunda Uyardı
Windows 10: Microsoft, Geliştirici Araç Setine Büyük Bir Güncelleme Yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.