Haberler

Windows 10: Microsoft, Geliştirici Araç Setine Büyük Bir Güncelleme Yaptı

Microsoft, Windows Community Toolkit 7 ile Windows 10 uygulamaları için kullanıcı deneyimi (UX) bileşenleri oluşturmaya yönelik bir dizi yeni özellik getiriyor.

Microsoft, şirketin Windows 10 uygulama geliştirme için en son araç koleksiyonu olan Windows Community Toolkit 7’yi yayınladı.

Araç seti yardımcı işlevleri, özel denetimleri ve uygulama hizmetlerini içermekte. Uygulama geliştiricilerinin Windows 10 cihazları için Evrensel Windows Platformu (UWP) ve .NET uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Araç seti, Microsoft’un 2014 yılında .NET Framework etrafındaki açık kaynaklı çalışmalarını denetlemek için oluşturduğu bir kuruluş olan .NET Vakfının’ın bir parçasıdır. Vakıf, Microsoft’un iki yıl sonra satın aldığı Xamarin ile oluşturuldu. Xamarin’in cazibesi, Windows uygulama geliştiricilerinin .NET ve C # programlarını Android ve iOS’a getirmesine yardımcı olmasıydı.

Microsoft’tan Andrew Hawker, konu ile ilgili bir blog gönderisi yayınladı. “Bu yeni güncelleme tamamen yeni bir .NET Standard MVVM kitaplığı, hem .NET hem de UWP için kullanımı daha kolay Toast Notification yardımcıları, C # ve XAML için tamamen yenilenmiş bir kompozisyon Animasyon sistemi, yeni kontroller ve daha fazlasını içeriyor.”

Hawker, geliştiricileri çeşitli “önemli değişiklikler” olduğu konusunda uyardı ve bunun, araç setinin tarihindeki en büyük sürümlerden biri olduğunu söyledi.

Microsoft, araç setinin yeni paket yapısının, geliştiricilere Araç Setinin yaygın senaryolarda uygulama boyutu ayak izi etkisini % 80-90 oranında azaltma olanağı sağladığını öne sürüyor. Bu değişikliklerözellikle Animations and Controls paketlerini etkilemekte.

Güncelleştirme, .NET için MVVM Araç Seti’ni de kullanıcılara sunuyor. Microsoft, Microsoft.Toolkit.Mvvmpackage’ın “modern, hızlı ve modüler bir MVVM kitaplığı” olduğunu söylüyor.

Bir çok yeni özellik geliyor

Hawker, ayrıca: “Paket .NET Standard’ı hedeflediğinden, herhangi bir uygulama platformunda kullanılabilir: UWP, WPF, Xamarin, Uno Platform ve daha fazlası; ve herhangi bir çalışma zamanında: .NET Native, .NET Core, .NET Framework veya Mono. hepsinde çalışır ve tüm durumlar için ortak bir API yüzeyi sağlar.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Win32 ve .NET 5 için geliştirilmiş bildirim desteği, yenilenmiş bir Animasyonlar paketi, TabbedCommandBar uygulama düzeyinde gezinme arabirimi, daha iyi bir ColorPicker denetimi ve XAML’i düzenlemek ve düzenlemek için yeni SwitchPresenter gibi özellikler de yeni sürüm ile eklenen özellikler arasında.

Microsoft, yeni yayınlanan Windows Kullanıcı Arabirimi Kitaplığı (WinUI 3) Project Reunion 0.5 Önizlemesinde .NET ile çalışan Masaüstü uygulamaları için araç setinin bir önizlemesini yayınladığını belirtti. Project Reunion, Microsoft’un geliştiricilerin Win32 ve UWP uygulamalarını birleştirmesine yardımcı olma planı olarak geçtiğimiz Mayıs ayında Build 2020’de açıklanmıştı.

Microsoft, WinUi 3’ü “Win32 ve UWP uygulamalarıyla çalışan modern Windows uygulamaları oluşturmak için yerel bir kullanıcı deneyimi (UX) platformu” olarak tanımlıyor.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Twitter’ı Hack’leyen Çocuğa Hapis Cezası
Dell Technologies, PowerEdge Portföyü İçin Yeni Sunucu Serisini Duyurdu
Google Play, Android Uygulama Geliştiricilerine Yaptığı Kesintileri Azaltıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.