Haberler

YouTube Video Başlangıcındaki Reklam Sayısını Artırıyor

Video akış platformu YouTube, video başlangıcındaki reklam sayılarını artırmaya hazırlanıyor. YouTube Premium aboneliğine sahip olmayan kullanıcılar videolardan önce tam 5 reklam birden görecek.

YouTube
YouTube

Google’ın video akış platformu YouTube, milyarlarca kişi tarafından kullanılsa da video ve bağlantı reklamları kullanıcıların canını sıkıyor. Ancak şirketin durmaya niyeti yok gibi görünüyor. Videoların başlangıcında kullanıcılara üst üste gösterilen iki reklam içeriği, beşe çıkartılıyor. Premium aboneliğe teşvik amaçlı yapıldığı düşünülen değişiklik, test edilmeye başlandı bile.

YouTube video öncesi 30 saniye reklam izletecek

YouTube reklamları
YouTube reklamları

Yeni değişiklikle birlikte reklam özelliği aktif videoların başlangıcında üst üste 5 farklı reklam gösterilecek. Reklamların her biri 6 saniyeden oluşacak ve kullanıcılar her bir videodan önce toplam 30 saniye reklam izleyecek. Reklam süreleri 6 saniyeden oluştuğu için reklam atla seçeneği ise kaldırılacak. Şirketin test ettiği değişiklikle ilgili yayınlanan görüntülerde daha uzun reklam içeriklerinin olduğu da görülüyor.

Şirketin reklamlarla ilgili değişikliği Twitter ve Reddit gibi platformlarda kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Twitter’da yapılan eleştirilerden birine YouTube resmi hesabından konuyu doğrular nitelikte bir cevap verildi. Tampon reklam adı verilen bu reklam tipinin kullanıcıların karşısına çıkabileceği doğrulandı. Tampon reklamlar genellikle 6 saniye uzunluğunda ve atlanamayan reklam biçimleri.

YouTube, henüz bu değişimi belirli ücretsiz aboneliğe sahip kullanıcılarda test ediyor. Tüm kullanıcılara ne zaman geleceği veya şirketin bu değişimden geri adım atıp atmayacağı bilinmiyor.  

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu