Haberler

YouTube’da Eğitim İçerikleri İçin Reklamsız Video Dönemi Başlıyor

Video akış platformu YouTube, eğitim içerikleriyle ilgili içlerinde reklamsız video oynatmanın da yer aldığı bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor. Reklamsız video seçeneği EDPuzle, Purdue Global, Purdue University ve Google Clasroom gibi teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere seçilen iş ortaklarına açık olacak.

YouTube
YouTube

Popüler video akış platformu YouTube, eğitim içeriklerine ilişkin yeniliklere hazırlanıyor. Bugün yayınlananbir blog gönderisinde eğitim uygulamaları için reklamların, harici bağlantıların ve önerilerin yer almadığı yeni bir video oynatıcı üzerinde çalışıldığı açıklandı. Yeni video oynatıcı ile birlikte izleyicilerin dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmasının sağlanması hedefleniyor.

Eğitim videoları artık reklamsız izlenebilecek

Yanlış ve alakasız içerikler sunduğu gerekçesiyle büyük eleştirilere maruz kalan YouTube öneri algoritması da bu içeriklerde tamamen kaldırılıyor. YouTube’un reklamsız ve önerisiz video oynatıcısı EDPuzle, Purdue Global, Purdue University ve Google Clasroom gibi teknoloji şirketleri önde olmak üzere seçilen iş ortaklarına açık olacak. İş ortaklarının ücretli veya ücretsiz olarak oluşturacağı oynatma listeleri reklam, bağlantı veya öneri içermeksizin oynatılabilecek. Yeni video oynatıcı arka planda oynatma özelliğine de sahip olmasına karşın ücretsiz kurslarda bu özellikten yararlanıp yararlanılamayacağı konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

YouTube öneri sistemi
YouTube öneri sistemi

Yeni video oynatıcı üzerinde testlerine başlayan YouTube, bu uygulamayı ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de başlatacak. 2023 yılında beta sürüm olarak başlatılacak uygulamanın, yılın ortalarına doğru herkese açık hale gelmesi bekleniyor.

Kaynak: The Verge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu