Haberler

iOS 16 Güncellemesiyle Birlikte Yeni Gelen Özellikler de Belli Oldu!

Apple kullanıcılarının merakla beklediği güncelleme bugün itibariyle geldi! Şirket, iOS 16 için beklenmeyen özelliklerle görünüre çıktı.

Dünya teknoloji devi olarak bilinen Apple, geçtiğimiz aylarda düzenlediği WWDC 22 etkinliği ile birlikte iOS 16 işletim sistemini yakın zamanda sunacağını açıklamıştı. Bugün yayınlanan yeni güncellemeyle işletim sistemi kullanıma sunuldu ve bambaşka özellikler devreye girdi. Bunun yanında güncellemeyi alan cihazlarda belli oldu. İşte haberle ilgili detaylar…

iOS 16 özelliklerinin başında öncelikle odak özelliğiyle yer alıyor. Odak özelliği istediğiniz uygulama ve kişilerin bildirimlerini kapatarak tamamen sessize almanızı sağlıyor. Bir mod şeklinde çalışabilen bu özellik sayesinde anlık olarak Odak Özelliğine geçiş yapabilir ve kapatabilirsiniz.

Gelen farklı bir özellik ise mesaj düzenleme seçeneği oldu. Artık Mesajlar uygulamasından gönderdiğiniz mesajları düzenleyebilir veya tamamen silebilirsiniz. Ek olarak Mesajlar uygulaması içerisinde arkadaşlarınızla eş zamanlı şekilde video izleyebilir, anlık olarak düşüncelerinizi paylaşma imkanından faydalanabilirsiniz.

iOS 16, Şu Anda 19 Farklı Modelde Kullanılıyor!

Apple konuşmak istediğiniz kişilerle eş zamanlı olarak görüşmelerinize bir yenisini daha ekliyor. Cihazı kullanırken artık Safari üzerinden gönderdiğiniz bir video veya metni, görüşme sağladığınız FaceTime’daki kişiyle inceleyebiliyorsunuz. Özellikle bu alanın iş görüşmeleri konusunda pratik çözümler sağlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Farklı olarak getirilen bir yeni özellikten de bahsedecek olursak dikte özelliği aktif hale getirildi. Özellik sayesinde metin yazmak yerine sesinizi kullanarak pratik şekilde metinler oluşturabileceksiniz. Bu yenilik sayesinde uzun süreler boyunca yazı yazmamıza gerek kalmayarak kolaylıkla metinler üretebileceğiz.

Eşsiz özelliklerin bir araya geldiği bu yeni güncellemeyle bambaşka bir kolaylık sağlanacağı düşünülüyor. iOS 16 güncellemesini alacak cihazlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

  • iPhone SE, iPhone SE (2022)
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu