Haberler

YouTube Kids Türkiye’de! Çocuklara Özel İçerik Platformu

YouTube çocuklara özel içeriklerin tamamını bir araya getirerek çocuklar için oldukça güvenli bir dijital ortam olan YouTube Kids‘i Türkiye’de kullanıma sundu.

YouTube Kids, Oldukça Basit Bir Arayüz Tasarımına Sahip
YouTube Kids, Oldukça Basit Bir Arayüz Tasarımına Sahip

Çocuklara özel bir ortam sunmak için oluşturulan Youtube Kids, “Ebeveyn Onaylı İçerik ve Koleksiyonlar, Yaşa Göre İçerik Düzenleyici, Zamanlayıcı ve Engelleme” özellikleriyle ebeveynlerin, çocuklarının seyrettiği içerikleri kolaylıkla kontrol etmesini sağlıyor.

Sitenin girişinde yer alan tanımda “Çocuklara daha güvenli bir ortam sunmak amacıyla tasarlanan YouTube Kids, çocukların yeni içerikleri ve heyecan verici ilgi alanlarını kendi başlarına keşfetmelerini hem daha kolay hem daha eğlenceli hale getirirken ebeveynler ile bakıcıların bu yolculuklarında onlara rehberlik etmesini kolaylaştırır.” ifadeleri yer alıyor.

Ayrıca aileler için uygun videolardan oluşan geniş kitaplığı ile YT Kids çocukların yaratıcılığını ve oyun oynama becerilerini tetikler. İçerik kategorileri arasında Güzel Sanatlar ve El Sanatları, Oyuncaklar ve Oyunlar, Öğrenme ve Hobiler, Diziler ve Çizgi Filmler, Müzik ve Dans, Oyun, YouTuber’lar ve Aile Vlogger’ları bulunuyor.

Çocuklarının ne izlediğini kontrol etmek isteyen ebeveynler için oldukça iyi bir deneyim sunan YouTube Kids’e dilerseniz çocuğunuz için bir hesap oluşturarak üye olabilirsiniz. Üye olmadan da birçok özelliğinden yararlanabileceğiniz uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca uygulama iOS ve Android marketlerde de yer alıyor.

Kaynak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.