Blog

Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcı Modeli ile Bulut Tabanlı Ağ Hizmetleri – Extreme Networks MSP

Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcı Modeli ile Bulut Tabanlı Ağ Hizmetleri – Extreme Networks MSP

Günümüzde Şirketler, onlarca hatta yüzlerce yerde bulunan ofislerine donanım cihazları satın almak, bakımını yapmak ve güncel tutabilmek için daha verimli alternatifler arıyor.

Bunun en büyük nedenlerinden biri de her uç noktada yerleşik BT kaynağının bulunmaması ve bu sebeple ortaya çıkan problemlere hızlı müdahale edilemiyor olmasıdır.

Bulut tarafından yönetilen ağ, her lokasyonunda geleneksel bir uygulama yapacak BT çalışanı kaynağına sahip olmayan müşterilerin bu artan ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bulutla yönetilen ağlar, son kullanıcıların ağlarını bir yardımcı program olarak görmelerine olanak tanır ve operasyonel yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlar.

Extreme Networks, iş ortaklarının müşterilerine eksiksiz ağ altyapısı ve hizmetleri sunmalarını sağlayarak, onları müşterilerinin ağ ihtiyaçları için tek çözüm noktası haline getirmeyi amaçlamaktadır. Uzaktan Yapılandırma ve Zero Touch Provisioning gibi Cloud IQ özellikleri daha hızlı kurulum, yönetim ve izleme özellikleri ile hem rakiplerinden kesin bir şekilde ayrılmakta hem de müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Extreme Networks’ün portföyü ayrıca iş ortaklarının, müşterileri için farklılaştırılmış katma değerli hizmet teklifleri oluşturmasını sağlar. Örneğin lokasyon takibi, yoğunluk haritası, misafir çözümleri gibi…

ExtremeCloud IQ

ExtremeCloud IQ, Extreme’in uçtan uca ağ çözümlerinden tam anlamıyla yararlanmak için sıfırdan oluşturulmuş, bulut odaklı ağ oluşturmaya yönelik sektör lideri ve vizyoner bir yaklaşımdır. ExtremeCloud IQ, kablosuz erişim noktalarının, anahtarların ve yönlendiricilerin tümleşik yönetimi sağlar ve ilk kurulum, yapılandırma, izleme, sorun giderme, raporlama ve daha fazlasını sunar. Yenilikçi makine öğrenimi ve yapay zekâ teknolojilerini kullanan ExtremeCloud IQ, eyleme geçirilebilir iş ve BT içgörülerini güçlendirmek için uç ağdan veri merkezine kadar milyonlarca ağ ve kullanıcı veri noktasını analiz eder, yorumlar ve yeni ağ otomasyonu ile ve yapay zekâ çözümlemeleri sunar.

ExtremeCloud IQ ™, Extreme’in dördüncü nesil Bulut Hizmetleri mimarisi üzerinde çalışır ve her Bölgesel Veri Merkezi için milyonlarca altyapı cihazını ve yüz milyonlarca istemciyi destekleyebilir. Tüm Extreme Cloud Services bileşenleri, 7/24 izleme, programlı yedeklemeler ve yerleşik olağanüstü durum kurtarma özellikleriyle güvenli SOC Tip 1 veri merkezlerinde barındırılır.

Extreme Cloud Servisleri ayrıca, geliştiricilerin kullanıcı yerleştirme mekanizmaları, yakınlığa dayalı hizmetler, durum ve konum analizi ve daha fazlası dahil olmak üzere 3. taraf uygulamaları ve kullanıcı deneyimleri oluşturmaları için bulut için optimize edilmiş eksiksiz bir açık API paketi sunar.

Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcı Modeli Neler Kazandırıyor

Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcı Modeli, Arena ile Extreme Networks arasında imzalanmış ve çerçevesi global olarak çizilmiş bir iş birliği anlaşmasıdır. Bu iş birliği ile iş ortaklarımız Cloud IQ ile bulut tabanlı yönetilen tüm kablosuz ve kablolu ağ anahtarlama cihazlarına çok özel koşullar ile 36 aya varan aylık ödeme koşulları ile sahip olabilmektedir. Bu sayede iş ortaklarımız müşterilerinde hızlı gelişen teknolojik ihtiyaçları çok uygun aylık ödeme koşullarında sunma şansı yakalıyor. Ayrıca sözleşme süresi sonunda aktif cihazların mülkiyeti ek hiçbir ücret ödemeksizin iş ortağı/müşteriye bırakılmaktadır. Sözleşme süresi bitiminde süresi dolan lisanslar yenilenebildiği gibi istenirse cihazlar free- connect (ücretiz bağlantı) lisansları ile daha az özellikle çalıştırılmaya da devam edilebilir, üstelik hiçbir ek ücret ödemeden.

Bulut Tabanlı Ağ Yönetimi

İş ortakları ve son kullanıcılar için Extreme CloudIQ’nun el değmeden kurulum yeteneklerini, Extreme Networks AP’lerin ve ağ anahtarlarının merkezi yönetimini, limitsiz süre ile geçmiş veri raporlamasını ve yüzlerce kullanıcı için sorun gidermeyi kullanarak ağ yönetim/izleme işlemlerini basitleştirir. CloudIQ Bulut Platformu, coğrafi veri merkezi yedekliliği ile ölçeklenebilir ve güvenilirdir. Böylece İş ortakları ve son kullanıcıların özel bir ağ izleme ve veri merkezi altyapısı sağlama ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ağa Genel Bakış ve Raporlama

Tek bir gösterge paneli kullanarak iş ortakları ve son kullanıcılar ağlarındaki eğilimleri izleyebilir ve gözlemleyebilir. Bu sayede sorunların basit iş akışları, detaylı ayrıntılar ve kapsamlı arama yoluyla hızla izole ederek daha hızlı desteğe verilmesine olanak tanır. CloudIQ platformu tüm rakiplerinden farklı olarak geçmiş verileri içeren raporlar oluşturmak için yönetim verilerini bir zaman ya da depolama alanı sınırı olmaksızın depolayabilmenize imkân tanır. Bu da müşterilere otomatik e-posta raporları planlayıp göndermelerine veya düşük çabayla izleme için bunları bir PDF’e aktarmalarına olanak tanır.

Basitleştirilmiş Temel Kurulum

Bulut Ağ Hizmeti kullanan iş ortakları ve son kullanıcılar Extreme Networks AP’leri ve Ağ Anahtarlarını teknik yapılandırmalara hâkim olmayan bir çalışanın dahi kolayca paketten çıkarıp çalıştırabileceği ve otomatik olarak yapılandırabileceği için uzak lokasyonlara göndererek ağ kurulumunu basitleştirebilir ve BT kaynaklarının çok daha efektif olarak kullanılmasına imkân sağlayabilir.

Arena Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcı çözümünün temel bileşenleri şunlardır:

Extreme Networks CloudIQ: Bir müşterinin kablosuz ve kablolu altyapısını yönetmek için basit, güvenli ve uygun maliyetli bir yol sunar. Raporlama, bakım ve ürün yazılımı yönetiminin yanı sıra sezgisel kontrol panelleri ile izleme ve sorun gidermeyi kolaylaştırır.

Extreme Networks Kablosuz Erişim Noktaları: Zero Touch Provisioning sayesinde kurulumun basitliğiyle üstün Wi-Fi performansı, kurumsal seviyede güvenlik, dayanıklılık ve esneklik sunan tek denetleyicisiz Wi-Fi çözümüdür.

Kablolu bağlantı için Erişim Anahtarları: Extreme Networks Ağ Anahtarları günümüzde görünürlük, otomasyon ve güvenliğin kritik hale geldiği mobil bulut ve BT departmanlarının isteklerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Destek ve Hizmetler: CloudIQ aboneliği en son aygıt yazılımı sürümlerine erişim, yazılım yükseltmelerini ve 5/8 telefon desteğini içerir.

Eğitim: Arena, Extreme Networks çözümlerini tasarlamak, yönetmek ve desteklemek için gerekli tüm araçları sağlayan kapsamlı eğitim programları sağlamaktadır.

Extreme Networks Ürün Ailesi

Cloud IQ

Cloud IQ, Extreme Networks AP’leri ve anahtarları yönetmek ve izlemek için kullanılan güçlü bir bulut tabanlı ağ yönetim platformudur. Cloud IQ’ nun bazı çözüm avantajları aşağıda listelenmiştir, daha fazla ayrıntı için bkz. https://www.extremenetworks.com/extremecloud-iq/

• Müşteri self servis kaydı

• Ağ politikası dağıtımı için rehberli iş akışı

• Ekranda adım kılavuzlu yapılandırma

• Harita içe ve dışa aktarmalı RF planlayıcı

• RF Planner haritasında simüle edilmiş AP’ler ile tasarlayın, ardından bunları konuşlandırıldığında gerçek AP’lerle sorunsuz bir şekilde değiştirin

• Cihazlar, temel kurulum için ExtremeCloud IQ’ya otomatik olarak bağlanır

• Cihazlar, ağ politikası ve donanım yazılımı güncellemeleriyle otomatik olarak sağlanır

Kablosuz Erişim Noktaları

Extreme Networks Kablosuz Erişim Noktaları, günümüzde mevcut olan en uygun maliyetli kurumsal seviye Wi-Fi çözümlerinden biridir. Extreme Networks AP’lerin bazı çözüm avantajları aşağıda listelenmiştir, daha fazla ayrıntı için bkz. https://www.extremenetworks.com/products/extremewireless/

Ağ Erişim Anahtarları

Extreme Networks’ün kampüs anahtar portföyü, dijital iş yeri için gerçek anlamda bulut entegre bir kablolu/kablosuz zemin sağlamaktadır. Ölçeklenebilir, kurumsal & küçük ve orta ölçekli işletmeler ve şube ofis ağları için güvenlik, politika ve uygulama optimizasyonu ile güç ve performans sağlar. Extreme Networks Ağ Anahtarlarının bazı çözüm avantajları aşağıda listelenmiştir, daha fazla ayrıntı için bkz. https://www.extremenetworks.com/products/extremeswitching/

• Sektör lideri performans, ölçeklenebilirlik ve esneklik, mükemmel bir kullanıcı deneyimi için yüksek performanslı ağ anahtarları

• Yüksek yoğunluklu PoE + ve multi-gigabit Ethernet hızları ile erişim noktaları ve IoT cihazları için gerekli güç ve hız sağlar

• Cloud IQ tabanlı gelişmiş güvenlik ve ağ yönetimi araçlarını kullanarak güvenliğinin sağlaması ve merkezi olarak yönetim özellikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.