Haberler

Xiaomi Mi 11 Kutusunun İçinden Şarj Cihazı Çıkmayacak

Xiaomi’nin CEO’su kararı sosyal medya sitesi olan Weibo’da doğruladı. Firma aynı adımı attığı için Apple ile dalga geçmişti

Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, çevresel endişeleri gerekçe göstererek yakında çıkacak olan Mi 11 telefonunun şarj cihazı ile gelmeyeceğini doğruladı. Bu durum, insanların halihazırda bir şarj cihazına sahip olduğu varsayımı yapılarak plastik üretimini azaltmaya dair meşru sayılabilecek bir argüman ile savunuluyor. Bunun yanında Xiaomi, birkaç ay önce artık telefon kutularından şarj cihazı çıkmayacağını açıklayan Apple ile dalga geçen üreticiler arasındaydı.

Jun, Çin’in sosyal medya sitesi Weibo’da insanların çevresel bir yük oluşturan birçok şarj cihazına sahip olduğunu ve bu nedenle şirketin Mi 11 kutularından şarj cihazını çıkardığını söyledi.

Xiaomi
CEO Jun’un sosyal medyada yaptığı açıklama

Apple’ın iPhone 12 kutularına şarj cihazlarını dahil etmeme kararı rakip telefon üreticileri tarafından alay konusu olmuştu. Samsung, bir reklamda müşterilere şarj cihazlarının “Galaxy kutusuna dahil olduğunu” belirterek Apple’ı tiye almıştı. Ancak bu Galaxy reklamı, Samsung’un yaklaşan Galaxy S21 telefonlarına bir şarj cihazı eklemeyeceğine dair söylentiler çıktıktan sonra gösterimden kaldırılmıştı.

İPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Xiaomi de, Apple’ı tiye aldığı bir tweet atmıştı. Söz konusu tweet de, bir Mi 10T Pro kutusu videosu ile, “hiçbir şey kutudan çıkarılmamıştır ” Bu olaylardan sonra şirketlerin pazarlama departmanları attıkları adımlarda, şirketlerinin gelecekteki ürün planlamasını daha çok göz önünde bulunduracak gibi görünüyor.

Xiaomi’nin Apple’ı tiye aldığı tweet

Aslında, yeni telefonlara gereksiz şarj cihazlarını dahil etmemek için makul çevresel nedenler var. Özellikle de çoğu insanın birçok şarj cihazına sahip olduğu düşünülürse, şirketlerin bu yönde adım atmaları kabul edilebilir. Ancak görünen o ki, telefon üreticileri yeni cihazlarında fiyat etiketlerini yükseltmeye devam ederken, müşterilere geçmişte yaptıklarından daha azını – kulaklık jakı yok, şarj cihazı yok – sunmanın yollarını arıyor.

Şirketlerin bundan sonra müşterilerine sunmayacakları özellikler ise merak konusu.

Kaynak: theverge.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Intel’in 11. Nesil İşlemcilerinin Hangileri Olacağına Dair Bir Liste Sızdırıldı
Facebook’tan Brexit Hamlesi: Kullanıcı Verilerini Kaliforniya’ya Taşıyor
Adobe Flash Player Windows 10’da Çalışmayı Durduruyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.