Haberler

Güvenlik ve Teknoloji Enstitüsü – The Institute for Security and Technology (IST) Ransomware Task Force (RTF)

Güvenlik ve Teknoloji Enstitüsü (IST), Çok Sektörlü Fidye Yazılımı Görev Gücü’nü (RTF) Başlatıyor.

21 Aralık 2020 – Güvenlik ve Teknoloji Enstitüsü (IST) – endüstri, hükümet, kolluk kuvvetleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, siber güvenlik sigortası ve uluslararası kuruluşlardaki geniş bir uzman koalisyonuyla ortaklaşa – bugün yeni bir Fidye Yazılımı Görev Gücü’nü (RTF) başlatıyor ) giderek yaygınlaşan ve yıkıcı hale gelen bu siber suç türünün üstesinden gelebilmek için; RTF’nin kurucu üyeleri, fidye yazılımının herhangi bir kuruluş için ele alınamayacak kadar büyük bir tehdit olduğunu anlıyor ve bu suç örgütünün oluşturduğu tehdidi önemli ölçüde azaltacak hem kamu hem de özel eylem için net öneriler sağlamak için bir araya geliyorlar.

RTF, fidye yazılımı önleme zincirinin çeşitli düzeylerinde mevcut çözümleri değerlendirecek, çözüm uygulamasındaki boşlukları belirleyecek ve üst düzey karar vericiler için somut hedefler ve eyleme geçirilebilir kilometre taşları için bir yol haritası oluşturacak. Nihai yol haritasına katkıda bulunmak için RTF, uzman belgeleri görevlendirecek ve incelenen çözümler etrafında bir araya gelmeleri için sektörlerdeki paydaşları dahil edecekler.

Kurucu Ransomware Görev Gücü ortakları şimdilik aşağıdaki gibi gözüküyor ,

Aspen Digital
Citrix
The Cyber Threat Alliance
Cybereason
The CyberPeace Institute
The Cybersecurity Coalition
The Global Cyber Alliance
McAfee
Microsoft
Rapid7
Resilience
SecurityScorecard
Shadowserver Foundation
Stratigos Security
Team Cymru
Third Way
UT Austin Stauss Center

Tam üyelik ve liderlik rollerini içeren Ransomware Task Force web sitesi Ocak 2021’de açılacak. 

Kaynak:https://securityandtechnology.org/blog/ransomware-task-force/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.