Haberler

Samsung, Kutusuna Şarj Cihazı Koymadığı İçin Apple ile Alay Ettiği Reklamlarını Sildi

Söylentilere göre Samsung da Apple’ın yaptığını yaparak telefon kutularından şarj cihazlarını kaldıracak.

Samsung’un, iPhone 12 kutusuna şarj cihazı eklemediği için Apple’ı tiye alan bir reklamı kaldırdığı görüldü. Söz konusu Facebook gönderisi Ekim ayında Samsung Karayipler tarafından yayınlanmıştı. Gönderi de bir şarj cihazının altında “Galaxy’nize dahildir” yazısı bulunuyordu.

A Samsung ad including an image with a phone charging brick captioned “Included with your Galaxy”
Samsung’un şu an kaldırılmış olan gönderisi

Bu durum, Samsung’un attığı bir adımdan dolayı Apple ile dalga reklamı yayınlamasının ardından aynı adımı attıktan sonra reklamı silmesinin ilk örneği değil. Daha önce de Galaxy Note 10 kulaklık jakı olmadan piyasaya sürüldüğünde, Samsung kulaklık girişine sahip olmadığı için iPhone X ile alay eden reklamlarını silmişti.

Bunların hiçbiri Apple ile aynı şeyi yapmanın mutlaka kötü bir şey olduğu anlamına gelmiyor. Apple ve Samsung’un kulaklık jakını çıkarmalarına dair kabul edilebilir bir açıklaması vardı. Bunun yanında Apple, şarj cihazının kutuya dahil edilmemesini de çevreye daha yararlı bir uygulama olması ile savunuyor. Apple’ın bu hamlesinden sonra Samsung ve diğer üreticilerin de şarj cihazlarını kutulara dahil etmemesi bekleniyordu. Samsung’un uygulama ile alay ettikten sadece birkaç ay içinde söz konusu gönderilerini kaldırıp, aynı şeyi yapacak olması ise tepkiye sebep oldu.

Samsung uygulama konusunda daha avantajlı olabilir

Bu pazarlama hamlesinin neden olabileceği tepkiye rağmen, Samsung bunu Apple’dan daha iyi bir şekilde halledebilir. Apple şarj cihazını kutudan çıkardığında, telefonla birlikte gelen kabloyu da değiştirdi. Neredeyse bütün iPhone’ların kutusunda bir USB-A girişli şarj cihazı bulunuyordu, ancak yeni iPhone 12’nin kutusunda bulunan kablonun adaptöre girecek olan ucu USB-C tipindeydi. Dolayısıyla, “herkesin bir şarj cihazı vardır” argümanı başarısız oldu çünkü önceki iPhone şarj cihazlarının neredeyse hiçbiri ürünle birlikte verilen kabloyla uyumlu değildi.

Ancak Samsung’un telefonları, Apple’ın Lightning’inin aksine, şarj için standart USB-C kabloları kullanıyor. Bu, Samsung’un yeni telefonuyla birlikte gelen kablonun geçen yılki modelle birlikte gelen şarj cihazıyla çalışacağı anlamına geliyor.

Kaynak: theverge.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YAPAY ZEKA, Huawei’nin yeşil veri merkezleri oluşturmasına nasıl yardımcı oluyor?
Yeni nesil veri merkezleri güç kaynağının etkin yönetimi ile hayata geçiriliyor
SEC, Ripple Inc. ve İki Yöneticisine Dava Açtı, XRP Çakıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu