Haberler

Adobe Flash Player Windows 10’da Çalışmayı Durduruyor

Adobe Flash Player geçtiğimiz günlerde son güncellemesini alarak veda edeceğini duyurmuştu. 2020 sonunda Flash Player yaşam süresini tamamlayacak. Microsoft tarafında ise bir sonraki güncellemenin Flash Player’ı otomatik olarak kaldıracağı onaylandı.

Flash Player son perdesine yaklaştığından, firma artık kullanıcılara yazılımı tamamen kaldırmalarını hatırlatan yeni bir açılır uyarı yayınladı. Açılır mesajda “Adobe Flash Player’ı kullandığınız için teşekkür ederiz. Sisteminizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için Adobe, 12 Ocak 2021 tarihinden itibaren Flash içeriğinin çalışmasını engelleyecektir. Adobe, Flash Player’ı kaldır düğmesine tıklayarak sisteminizden kaldırmanızı şiddetle tavsiye eder.” ifadeleri yer alıyor.

Adobe Tarafından Gelen Açılır Mesaj
Adobe Tarafından Gelen Açılır Mesaj

Açılır mesajda görüldüğü üzere şirket, Flash Player’ı manuel olarak kaldırmasanız bile Ocak ayında yazılımın otomatik olarak çalışmayı durduracağını onaylıyor. Ayrıca mesajda kararın bir nedeni olarak sistem güvenliği belirtiliyor.

Bu açılır pencerenin tüm cihazlara gönderilmediğini ve şu anda aşamalı olarak sunulduğunu unutmayın. Önümüzdeki üç hafta içinde Windows Update aracılığıyla daha geniş bir kullanıma sunulması muhtemel olarak görülüyor. Şirketin kendi uyarısına ek olarak zaman dolduğunda, Windows Update tarafından Flash Player otomatik olarak sisteminizden silinecektir.

Ayrıca bu değişiklik, Flash Player’ın bir sonraki büyük tarayıcı güncellemesine kadar hala yerleşik bir bileşen olarak kalarak tarayıcıları etkilemeyecek.

Kaynak: windowslatest.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.