Haberler

Intel’in 11. Nesil İşlemcilerinin Hangileri Olacağına Dair Bir Liste Sızdırıldı

Intel’in 11. nesil işlemcilerinin hangileri olacağına dair bir liste sızdırıldı. Listeye göre yeni nesilde hem Rocket Lake-S hem de Comet Lake-S serisi yenilenmiş işlemciler yer alacak.

2021 yılının yaklaşmasıyla birlikte gözler bir kez daha yeni nesil işlemcilere çevrildi. Intel’in 11. nesil işlemcileri ile ilgili Çin’de yayın yapan teknoloji sitesi Jijandao, yeni dönemde karşımıza çıkması beklenen işlemcilerin bir listesini yayınladı.

Listede en çok dikkat çeken nokta ise 11. nesilde hem Rocket Lake serisindeki işlemciler, hem de Comet Lake serisindeki işlemciler yenilenerek karşımıza çıkacak. Yenilenen işlemcilerin isminde s takısı da yer alacak.

Listeye göre 11. nesil Intel işlemciler arasında Rocket Lake-S serisi daha yüksek özellikli olan modeller olacak. Yenilenen Comet Lake-S serisi ise daha uygun fiyatlı ve giriş seviyesi modeller olarak karşımıza çıkacak.

11. nesilde 13 farklı Rocket Lake işlemci ve 13 farklı da Comet Lake işlemci karşımıza çıkacak. İddiaya göre Rocket Lake-S serisinde core i9, i7 ve i5 versiyonlar bulunacak. Comet Lake-S serisi ise Core i3, Pentium ve Celeron olacak.

Intel’in yeni nesil işlemcisi hakkında daha önce öğrendiğimiz şeylerden biri, yeni işlemcilerin Cypress Cove çekirdek mimarisine sahip olacağı yönündeydi. Comet Lake-S işlemciler ise yenilenen Skylake mimarisi üzerine inşa edilecek. Ayrıca Rocket Lake-S serisinde PCIe 4.0 desteği de bulunacak.

Bütün yeni işlemciler, şu anda Intel 400 serisi çip setini destekleyecek ve güncel olarak kullanılan LGA1200 anakartlar ile uyumlu olacak. Yeni işlemciler 11 Ocak’ta tanıtılacak.

Kaynak : dsogaming.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.