Haberler

Xbox Series X’in Çok Isındığı İddia Edildi

Xbox Series X’in son medya izlenimlerinde konsolun yaydığı ısının çok yüksek olduğu belirtildi. Hatta habercilerden biri canlı yayın sırasında cihazın hafıza genişleme kısmından elini yaktığını iddia ediyor.

Yeni nesil bir konsol veya pc donanımının bu derece yüksek miktarda ısı yayması normal bir şey değil. Özellikle de soğutması çok iyiymiş gibi gözüken Microsoft ve Sony’nin yeni konsollarında.

Xbox Series X, üst ve arka kısmından güçlü bir hava çıkışı sağlayan 130mm’lik büyük bir fana sahip. Erkenden deneme şansına erişen haberciler ve içerik üreticileri bu fanın ne kadar da sessiz çalıştığından bahsediyorlar. Series X tecrübelerini aktaran Jeux Video’dan Ken Bogard konsolun soğutma sisteminin sessizliğini överken, ne kadar yüksek bir ısı yaydığına olan şaşkınlığını da dile getirdi. Bu yorumun yapıldığı orijinal video ise geçerli bir sebep verilmeden yayından kaldırıldı. Ken Bogard’ın açıklamasına göre konsol bir şömine gibi ısınıyormuş, öyleki konsolu evinizi ısıtmak için kullanabileceğinizi söylüyor.

Bogard’ın eklediğine göre konsolun gösterdiği bu ısı yayılımı tamamen menülerde gezerken ve geri uyum destekli oyunları oynarken gerçekleşiyor. Çünkü kendisi halihazırda Xbox Series X’e özel oyunlara sahip değil.

Bir başka videoda ise Giant bomb sunucusu Jeff Bakalar konsolun bekleme anında bile yüksek ısı yaydığını, hafıza genişletme kısmından elini yaktığını söylüyor.

Xbox Series X’ın ilk basın ön incelemeleri geçen hafta yayınlanmaya başlamış, bir çok inceleyici konsolun mevcut nesildeki donanımlara nazaran ne kadar sessiz çalıştığına dair övgülerde bulunmuştu.

Microsoft, Xbox Series X’in sahip olduğu tek bir büyük fanın fısıltı sessizliğinde çalıştığını iddia ediyordu. Şimdilik sadece geri uyumluluk ve yükleme sürelerine odaklanan donanım ön incelemeleri de bunu doğrular nitelikte.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.