Haberler

Xbox Konsolu İçin Geliştirilen Oyun Ocak Ayına Ertelendi

Blair Witch oyunuyla tanınan Bloober Team, Xbox konsolu için geliştirilen oyunu The Medium’u erteleme kararı aldı.

Stüdyo Series X ve Series S konsoluna özel olarak geliştirdiği oyunu 10 Aralık tarihinde çıkarmayı planlıyordu. Ancak CD Projekt Red’in geliştirdiği Cyberpunk 2077 oyunun da ertelenerek aynı tarihte çıkması Bloober Team’i böyle bir karar almaya itmiş olabilir.

Ekip Cyberpunk 2077′ den ismen bahsetmedi ancak daha önce firmaların oyun çıkış tarihlerini çakıştırmamak adına erteledikleri de bir gerçek. Stüdyo yaptığı açıklamada “Yapması kolay bir seçim değildi, ancak Polonya’daki COVID-19 durumu ve piyasadaki diğer oyunların mevcut programı nedeniyle yapıldı” ifadelerinde bulundu. Xbox özel oyunu olarak çıkacak olan The Medium 28 Ocak tarihinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

Daha önce Cyberpunk 2077 gibi devasa bir oyundan kaçınan stüdyo ise Rockfish Games olmuştu. Stüdyo, geliştirdiği Everspace 2 adlı oyununu Cyberpunk’ın gazabından korunmak için ertelemişti. Şirket ise yaptığı açıklamada “tarihte en çok beklenen video oyunuyla rekabet etmek iyi fikir değil” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.