Haberler

WordPress 5.6 Versiyonundaki Yeni Özellikler

WordPress 5.6 güncellemesi ile birçok yeniliği beraberinde getirdi. Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress, yeni güncellemesi ile default temalar, düzenleyici güncellemeleri, uygulama şifreleri ve otomatik güncellemeler üzerinde önemli değişiklikler yaptı.

PHP 8

PHP’nin bir sonraki ana sürümü olan 8.0.0, WordPress 5.6 ile neredeyse eş zamanlı olarak kullanıma sunuldu. PHP’nin her versiyonu ile uyumlu olmayı hedefleyen WordPress, şimdilik beta olarak PHP 8 uyumlu kabul ediliyor. Modern kod uygulamaları ve erişilebilirliği arttırmak adına PHP uyumu, içerik yönetim sistemi için çok önemli bir husus. Şimdilik uyumluluk beta mod için geçerli olsa da konu üzerine çalışmalar devam ediyor.

WordPress 5.6 Simeone Update
WordPress5.6 Simeone Update

Uygulama Şifreleri

Artık yeni tanıtılan, kullanıcıya özel uygulama şifreleri aracılığıyla çeşitli WP API’lerine doğrulanmış isteklerde bulunabileceksiniz. Entegrasyon kılavuzu, uygulama parolası biçimini, uygulama parolası veri deposunu, kimlik bilgilerinin REST API aracılığıyla manuel veya otomatik olarak nasıl oluşturulacağını ve bu kimlik bilgilerinin REST API veya XML-RPC API ile nasıl kullanılacağını içeriyor. Ek olarak, REST API için gelecekteki gelişmelerle ilgili önemli noktaları görebilirsiniz.

Otomatik Güncelleştirmeler

Site ve eklentileri güncel tutabilmek büyük çaplı siteler için uğraştırıcı ve zorlayıcı olabilir. WP ekibinin çalışmaları ile geliştirilen otomatik güncelleştirme özelliği yeni sürümde daha efektif bir şekilde çalışıyor. Otomatik güncelleştirme özelliği aktif edildiği takdirde eklentiler ve çeşitli güncelleştirmeler otomatik olarak yüklenebiliyor.

WordPress’in 5.6 sürümü ile ilgili daha fazla bilgi almak için buradan alan rehberine erişebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak:WordPress Field Guide

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu