Haberler

Windows 11’in Yeni Test Versiyonu Özellikleri

Microsoft’un en son Windows 11 Dev Channel test versiyonu kullanıcı ve tester’ların talep ettiği bir takım özellikleri içeriyor. Bu özelliklerin arasında Başlat menüsü modifikasyonu ve ikincil monitör yetenekleri yer alıyor.

En son yayınlanan Windows 11 test build’i kullanıcılara Başlat menüsü düzenini daha fazla unsur ve önerilerle modifiye etme imkanı veriyor. Microsoft aynı zamanda ikincil monitörlerde de saati ve tarihi görebilme özelliği ekliyor. Bu monitor özelliği zaman içinde önce Insider testcilerine sunulacak, herkes hemen kullanamayacak.

Test build’i ile gelen öteki özellikler ise şu şekilde:

  • Windows Uçuş modunda en son Bluetooth mu yoksa Wi-Fi mi açıldığını hatırlayacak.
  • Windows Sandbox artık sanal ortam içinde yeniden başlatmayı destekleyecek.
  • Üç önemli yüksek mertebe bildirim bir arada gösterilecek. Bildirimlar arama, hatırlatma ve alarm bildirimi gönderen uygulamalar için aynı anda verilecek.
  • Gelişmiş paylaşım özellikleri (Ağ keşfetme, dosya ve printer paylaşımı gibi) Özellikler uygulaması altında Gelişmiş Ağ Ayarları altına kaldırılacak (Settings>Advanced Network Settings)
  • Narrator’a daha fazla yeni yetenek getirilecek, ekran okuyucu görme yeteneği kısıtlı kullanıcılara yardımcı olacak.

Microsoft’un yayınladığı blog girdisi daha fazla bilgi, düzeltilen hataların bir listesi ve bilinen sorunları içeriyor.

Kaynak: zdnet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.