Haberler

Microsoft’un Yeni Office Arayüzü Herkesin Kullanımına Açılıyor

Microsoft yeni Office arayüzünü tüm kullanıcılar için açmaya bu hafta başlıyor. Yapılan görsel güncelleme bu yılın başlarında duyurulmuştu. Yaz boyunca da test edilmişti. Şimdiyse tüm Office 365 ve Office 2021 kullanıcılarının hizmetine sunuluyor.

Bu yeni Office arayüzü Windows 11’in görsel değişikliklerine eşlik etmek üzere dizayn edilmiş. Office barına daha yuvarlak bir hat veriyor. Ayrıca Word, Excel, PowerPoint ve Outlook düğmelerine bir takım hafif değişiklikler getiriyor. Tabii bunlar nispeten basit değişiklikler. Office aynı zamanda Windows 11’in aydınlık ve karanlık temalarına uyum sağlayacak.

Bu yeni görünüş uygulamaların sağ üst köşesinde gözüken megafon ikonundan açılıp kapatılabilecek. Şu an ise bütün Windows 11 kullanıcıları için hazır halde olması gerekiyor. Microsoft’a göre kanal üyelerinin %50’sinde görsel güncelleme otomatik olarak aktifleşecek.

Yapılan çoğu dizayn değişikliği göze batmayan şeyler olsa da Microsoft, Office arayüzü için daha dramatik yenilikler de duyurdu. Bunların arasında klasik ribbon menü yerine yeni bir komut barına geçilmesi planı bulunuyor. Değişikliklerin tarayıcı ve mobil versiyonlarda da gözükmesi bekleniyor. Geçen sene Microsoft’un yaptığı açıklama büyük arayüz değişikliklerinin yürürlüğe girmesinin halizarda 1 ya da 2 yıl sürebileceği yönünde olmuştu.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.