Haberler

Windows 10’a Hala Ücretsiz Yükseltebilirsiniz

Windows 10 ilk piyasaya sürüldüğünde, Microsoft, Windows 7 veya Windows 8.1 kullanıcılarının Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmalarına izin veriyordu.

Microsoft, ücretsiz yükseltme teklifini Aralık 2017’de resmen sona erdirdi, ancak hala daha eski bir Windows sürümünü Windows 10’a yükseltmenizi sağlayan bir yöntem sunuyor.

Güncelleme: Geçerli bir Windows 10 lisansınızın olmaması durumunda bu yöntem ile gerçekleştirilen yükseltme işlemi ürünlerinizin lisanslı olmasını sağlamamaktadır. Yani teknik olarak yapabiliyor olmanıza karşın eğer kurumsal bir şirket iseniz bu durumda lisans sorunları yaşayabilirsiniz.

Microsoft artık Windows 10 ücretsiz yükseltme olanı sağlamıyor ancak Windows 10 lisansına sahipseniz, Windows 10 Media Creation Tool kullanılarak işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltebiliyorsunuz.

Windows 10’u edinmek için, Windows 7/8 / 8.1’de Media Creation Tool’u indirip çalıştırmanız ve PC’yi Windows 10’a yükseltmeniz gerekir. Güncellemeden sonra, internete bağlanıyorsuz ve Windows 10 lisansına sahip oluyorsunuz.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Mehmet Sait bey, öncelikle bu bilgi için teşekkür ederiz. Sizin yazınızı okuduktan sonra iki tane Windows 8.1 kurulu bilgisayarda test ettim ve ikisi de hiç bir sıkıntı olmadan Windows 10’a yükseltildi. Bu aşamadan sonraki kritik soru şu, bireysel kullanıcılar bakımında bu yükseltme bir nimet olsa da kurumsa kullanıcılar açısından nasıl bir durum ifade ediyor ? Microsoft, 2017 senesinde ücretsiz yükseltmeyi tamamladığını belirttiğine göre, biz şirketimizdeki bir veya bir kaç bilgisayarı bu metod ile bu günlerde yükseltince, bir lisans denetimi olduğunda bir sıkıntı yaşanmaz mı ? Ne dersiniz ?

  Saygılarımla,

  1. Merhaba, Rica ederim.

   Portaldaki hocalarımız SAM kontrollerinde sıkıntı çıkacağı yönünde görüş bildilirdiler.

   1. Ben de öyle tahmin etmiştim ama yine de yazınızdan çok kişinin istifade edeceğinden eminim. Teşekkür ederim Mehmet Sait bey,

    1. Rica ederim ben teşekkür ederim , iyi çalışmalar ,saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.