Haberler

Vodafone Türkiye Yarıyıl Raporlarını Açıkladı

Ülkemizde hizmet veren 3 büyük mobil operatörden biri olan Vodafone, 2022-2023 mali yılının yarıyıl sonuçlarını açıkladı. Açıklanan raporda abone sayısı, servis gelirleri ve veri kullanımı gibi bilgilere yer verildi. Vodafone abone sayısı ve daha fazlası haberimizde.

Vodafone Abone Sayısı - Türkiye

İngiltere merkezli telekomünikasyon şirketi Vodafone, ülkemizde de 2005 yılından bu yana hizmet veriyor. Mali yılı Nisan ayında başlayan Vodafone Türkiye, Nisan – Eylül arasını kapsayan ilk 6 aylık raporlarını açıkladı. Yarıyıl sonuçlarına göre şirketin hem abone sayısı hem de gelirleri arttı.

Vodafone abone sayısı açıklandı

Vodafone’un Türkiye’deki mobil abone sayısı 25.3 milyon kişiye ulaştı. Makineler arası iletişim ile birlikte toplam mobil abone sayısı ise 28.4 milyon olarak açıklandı. Vodafone abonelerinin 17.6 milyonu faturalı hat kullanıyor. Vodafone sabit internet abone sayısı da 1.4 milyon kişiye yükseldi.

Abonelik tipiAbone sayısı
Mobil25.3 milyon
Mobil (M2M dahil)28.4 milyon
Genişbant1.4 milyon

Vodafone servis gelirlerinden 11.5 milyar TL gelir elde etti

Nisan ve Eylül arası dönemi kapsayan ilk yarıyılda Vodafone Türkiye, 11.5 milyar TL servis geliri elde etti. 2021 yılının aynı döneminde bu rakam 8.2 milyar TL olarak açıklanmıştı. Ayrıca şirketin FAÖK (faiz, amortisman ve vergiden önceki karı) 4.2 milyar TL olarak açıklandı.

Dijital kanalları kullananların sayısı arttı

Vodafone’un Online Self Servis ve Vodafone Yanımda gibi dijital kanallarını kullanan abone sayısı 17.9 milyon kişiye yükseldi. Bu kanalların aylık etkileşim sayısı ise 442 milyon kişi olarak açıklandı. Vodafone Türkiye, Yanımda uygulaması içinde Herşey Yanımda ismiyle bir alışveriş platformuna sahip.

Şirketin raporlarına göre data kullanımı da önemli ölçüde arttı. 6 aylık dönemde geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %25.5 artış gösteren veri kullanımı, 1966 petabyte olarak açıklandı.  

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Alphabet ve Microsoft 3. Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu