Haberler

Twitter Paralı Kullanıcılar İçin Gönderiyi İptal Etme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter geçtiğimiz hafta onayladığı üzere bir “Geri Al” özelliği test ediyor. Bu özellik tweet yayınlanmadan kullanıcılara kısa bir süreliğine gönderiyi geri çekme şansı tanıyacak.

Site kodlarını inceleyerek duyurulmamış sosyal medya unsurlarını keşfeden uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, yayınladığı bir animasyonla özelliği kullanıcılara gösterdi. Tweet edilen animasyon yazım hatası içeren bir tweet’i ve kısa bir zaman sayacıyla “Geri Al” yazan bir düğmeyi gösteriyor.

Bir Twitter sözcüsünün açıkladığı üzere, firma üyelik sistemiyle sunulabilecek özellikler üzerinde çalışıyor. Söylenene göre Twitter ilerleyen zamanda paralı kullanıcılara özel unsurlar üretmeye ve test etmeye devam edecek.

Twitter’ın daha önce reklam gelirine olan bağımlılığını hafifletecek paralı üyelik sistemleri üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu sistemlerin getireceği üyelik “Süper Takip” gibi sadece ödemeli kullanıcılara has içeriklerin sunulması gibi özellikler getirecek.

CEO Jack Dorsey, kullanıcıların uzun zamandır istediği bir “Düzenle” düğmesinin muhtemelen asla gelmeyeceğini belirtmişti. Bu istek göz ardı edilse de firma anketlerle kullanıcı isteklerini tartmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kullanıcılara paylaşmadan önce sayfaların önizlemesini gösterecek bir özellik isteyip istemedikleri sorulmuştu.

Kullanıcılara paralı üyelik sistemiyle gelmesini isteyebilecekleri özellikler sorulduğunda “Geri Al” opsiyonu da bu tür anketlerle yöneltilen sorulardan biriydi.

Kaynak: firstpost.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.