Haberler

Apple Güvenlik Güncellemeleri İçeren iOS 14.4.1’i Yayınladı

Apple tüm cihazları için oldukça önemli güvenlik güncellemeleri içeren iOS 14.4.1’i kullanıma sundu.

Apple, iOS 14.4.1'i Yayınladı
Apple, iOS 14.4.1’i Yayınladı

iOS 14.5 üzerinde çalışan firma, iOS 14.4’te yakalanan önemli bir güvenlik açığı nedeniyle iOS 14.4.1 güncellemesini yayınlamak zorunda kaldı. Ayrıca iPhone 6s ve üzeri, iPad Air 2 ve üzeri, iPad mini 4 ve üzeri modellerde güncelleme indirilebiliyor.

Google ve Microsoft araştırmacıları tarafından keşfedilen bu güvenlik açığı kötü amaçlı web siteleri üzerinden zararlı yazılımları çalıştırabiliyor. Safari kullanırken verdiğiniz Rastgele kod çalıştırma izni, güvenlik açığı nedeniyle cihazınıza karşı bir saldırı gerçekleştirilmesine neden olabiliyor. Özetle bu küçük güncelleştirme Safari‘nin işleme motoru WebKit‘deki güvenlik açıklarını kapatıyor. Güncelleştirme rastgele kod çalıştırmaya neden olan bütün hataları düzeltmesinin yanı sıra WebKit’in bellek bozulması sorununu da ortadan kaldırıyor.

Apple resmi sitesinde güncellemeye ilişkin “Bu güncelleme önemli güvenlik güncellemeleri sunar ve tüm kullanıcılara önerilir.” ifadesine yer verildi.

Cihazlarınıza iOS 14.4.1 yüklemek için;

  • Cihaz menüsünden Ayarlar‘a giriş yapın
  • Genel ayarına girin
  • Yazılım Güncelleme kısmına giriş yapın
  • İndir ve Yükle butonu ile cihazınıza güncelleştirmeyi yükleyebilirsiniz.

Kaynak: macworld

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.