Haberler

Türkiye'nin İlk Yerli Otomobilinden Gelen Bilgiler

Yerli otomobilin ilk detayları arasında kullanılan platformu paylaşıldı. Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi yerli otomobilin alt şasesi ve jantları paylaşılmış durumda. Jantların üzerindeki TOGG logosu dikkat çekiyor.

Araç içerisinden görüntüler

Türkiye’nin tamamen elektrikli ilk yerli otomobil tanıtımı Gebze’de gerçekleştiriliyr ve otomobilin üretim fabrikası ise Bursa’ya kurulacağı söyleniyor.

*Gebze’deki davete 3 bin kişi katılıyor. Etkinlik alanında yerli otomobilin şasesi ilgi çekiyor.

* Yerli otomobilin motor gücü 150 kW ,İki çeker 200 beygir, 4 çeker ise 400 beygir gücünde.

* Yerli otomobil, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile %80 doluluğa ulaşacak.Evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj edilebilecek

* Li-ion pil hücreleriyle 300+ ve 500+ kilometre menzile sahip olacak.

* Yerli otomobil merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

*Arıza durumunda araç servis ekibi uzaktan müdahale edebilecek.

*Yerli otomobil otonom sürüş teknolojisine sahip olacak. Trafik sıkıştığı zaman otomobil kendiliğinden dur-kalk yapabilecek. Sürücünün direksiyonla kontrol etmesine gerek kalmayacak.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan KARAKAŞ kullanıcılar için en çok tercih edilen segment SUV olduğu için tercih edildiğini ve 15 yıl içerisinde 5 farklı model çıkaracaklarını belirtti.

Haber güncelleniyor..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.