Haberler

Tesla Oto Pilot, Hız Sınırı İşaretlerini ve Trafik Işıklarını Algılayacak

Tesla Oto Pilot’un kendi kendine sürüş yetenekleri gelişiyor ve yeteneklere yakında gelecek güncellemelerle yenileri ekleniyor. Tesla arabaları kendi kameralarını kullanarak, hız işaretlerini algılamada verimli hale gelmesi üzerinde çalışıyor. Elecktrek haber sitesi, kameralar yardımıyla birçok işareti ve trafik lambasını algılayan bir sürüm için uğraşıldığını bildirdi.

Firmanın yayınlanan 2020.36 yazılım güncellemesinde “Hız Yardımı İyileştirmesi” yayınlandı.  Bu hız yardımı denilen özellik, aracın kameralarını kullanarak, hız sınırı işaretlerini algılayacak ve hız sınırı verilerinin doğruluğunu iyileştirecek. Ayrıca hız sınırı uyarısını ayarlamak için de kullanılacak. Bununla da bitmiyor ve Tesla, trafikte yeşil ışık yandığında bir uyarı zili çalacak ve dikkati dağılmış sürücüleri gitme vakti geldiğine dair uyaracak.

Her zaman olduğu gibi, güncellemelerin tüm Tesla araçlarına ulaşması biraz sürebilir. Ancak güncellemeyi almalarıyla birlikte, Tesla araçlarının kendi kendine sürüş veya tam sürücüsüz sürüş keyfine bir adım daha yaklaşacağı görünüyor. Şu an tabi ki yeşil ışık zili ile birlikte aracı hareket ettirmek gerekiyor, fakat birkaç hafta içinde bu yeni özelliklerden faydalanılacak.

Kısacası Tesla’nın hız sınırı işaretlerini tanıması ve buna bağlı olarak hız sınırlarında kalması, ışıkları tanıyarak hareket kabiliyetini geliştirmesi, heyecan verici özellikler olarak gözüküyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu