Haberler

Temmuz Ayında En Çok İndirilen Mobil Oyunlar Belli Oldu!

Mobil oyun sektörü için Temmuz ayında lider olan oyunlar belli oldu. Listenin ilk sıralarında bu sefer farklı oyunlar bulunuyor…

Mobil oyun sektörü her geçen gün büyümeye devam ederek farklı oyunlara ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz ay içerisinde yapılan incelemelere göre en çok indirilen mobil oyunlar belirlendi. App Store ve Google Play Store için birbirinden değişik oyunlar lider olsa da ortak değerlendirmede tek bir lider bulunuyor.

Sensor Tower tarafından yapılan açıklamada listenin ilk sırasında Stumble Guys yer aldı. Onu takip eden Subway Surfers, Garena Free Fire ve Roblox’ta büyük oyuncu kitlelerine hitap etmeyi başardı. Özellikle Apple ve Android alanlarındaki oyun indirme sayıları analizin yönünü değiştirse de iki farklı platformda da lider farklı oyunlar oldu.

PUBG Mobile ve BlackPink’ten Sanal Konser Sürprizi

Mobil Oyunlar Büyümeye Devam Ediyor!

App Store tarafında lider konumda olan Stumble Guys, Google Play’de ise Garena Free Fire olarak gözüküyor. Birbirini takip eden iki oyunda uzun zamandır listenin en üstünde bulunmakta. Bunun yanında bambaşka oyun seçeneklerinin de listeye girmesi oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırmaya başladı. Öne çıkmaya başlayan Ludo King, Bridge Race ve Race Master 3D büyük bir yükseliş yakalayarak üst sıralara yerleşmeye çalışan oyunlardan oldu diyebiliriz.

Dünya’da mobil oyun sektörü bilgisayar alanına göre daha hızlı yükselmeye başlıyor. Erişilebilme açısından mobil cihazların artık öne çıkma potansiyeli daha yüksek ve kullanım oranı daha büyük. Özellikle çocuk kitle olarak adlandırdığımız kitlenin mobil cihazlara daha yatkın olması oyun sektörünün de canlanmasına neden oluyor. Geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde açıklanan listeyle birlikte yeni oyun liderleri belli oldu. Sıralamanın başında olan Stumble Guys, bu seferde liderliğini korumayı başardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu