Haberler

Telegram, IOS ve Android’de Görüntülü Aramalara Yoğunlaşıyor

Popüler ve güvenli mesajlaşma uygulamalarında biri olan Telegram, hem iOS hem de Android uygulamalarında görüntülü görüşme özelliğinin olduğu alfa sürümünü başlattı ve şirket 2020 yılının “yüz yüze iletişim ihtiyacının olduğu bir yıl olduğunu” belirtti.

Telegram yayınladığı bir blog yazısında, görüntülü görüşme özelliğini başlattığını ve aramanın nasıl yapılacağı ile ilgili detayları paylaştı. Aramak istediğiniz kişinin profil sayfasından arama yapabilirsiniz. Arama sırasında istediğiniz zaman videoyu açıp kapatma da mevcut. Ayrıca resim içinde resim modunu da desteklemektedir. Böylece kullanıcılar sıkıldıkları zaman uygulamanın farklı bölümlerine erişebilecek. Ayrıca uygulamanın görüntülü aramalarda uçtan uca şifrelemeye sahip olacağıda bildirildi. Tabi ki uçtan uca şifreleme mesaj ve görüntülü aramalarda artık olmazsa olmaz özelliklerden…

Telegram yayınladığı blog yazısında, “Android ve iOS uygulamamız yeniden üretilebilir yapıya sahiptir, böylece herkes şifrelemeyi doğrulayabilir” dedi.

Ayrıca Telegram, bu yıl içinde görüntülü grup görüşmelerini başlatacağını da duyurdu. Firma bununla da sınırlı kalmayarak, görüntülü görüşmelerin birçok yeni özellik ve geliştirmeleri de beraberinde getireceğini belirtti.

Telegram, Nisan ayında 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını söyledi. Beğenilerek kullanılan uygulamanın, önümüzdeki günlerde haberlerini bekliyor olacağız.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu