Haberler

SonicWall SMA 100 İçin Acil Yama Vakti

SonicWall, saldırganların hedeflenen cihazlarda uzaktan yönetici erişimi elde etmesine izin verebilen Secure Mobile Access (SMA) 100 serisi ürününü etkileyen kritik bir güvenlik açığı için güncelleme yayınladı.

CVE-2021-20034 olarak izlenen zafiyet SMA 100 serisi cihazlar , SMA 200, 210, 400, 410 ve 500v’yi etkiliyor. SonicWall, müşterilerini güvenlik güncellemelerini zaman kaybetmden yüklemeleri konusunda uyarıyor.

Saldırganlar, güncelleme yapılmamış SMA 100 cihazalrında rastgele dosyaları silerek fabrika varsayılan ayarlarında yeniden başlamalarına ve cihaza yönetici erişimi kazanmasına izin veriyor. SonicWall, SMA 100 serisi cihazları kullanan müşterilerin, cihazları aşağıdaki tabloda özetlenen güncelleme sürümlerine yükseltmek için MySonicWall.com web sitesini kullanabileceklerini belirtti.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.