Haberler

Signal Yoğun Kullanıcı Geçişi Sonrası Erişim Problemleri Yaşadı

Özellikle WhatsApp’ın son açıkladığı yeni sözleşme şartlarından sonra kullanıcılar tarafından Telegram, Signal gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçişler başlamıştı. Bu geçişlerden sonra Signal kullanıcıları geçtiğimiz Cuma gününden itibaren dünya genelinde erişim problemleri yaşamaya başladı. Signal kullanıcıları 502 hata kodu ile karşılaştı.

DownDetector’ün verilerine göre 15 Ocak Cuma günü sabah saatlerinde ilk problemler raporlanmaya başlandı. 16 Ocak Cumartesi günü içerisinde de bölgesel olarak kesinti raporları alınsa da daha sonra uygulamanın erişimleri normale döndü.

Eski NSA çalışanı Edward Snowden’da konuyla ilgili bir tweet atarak. WhatsApp’ın veri paylaşım kararından sonra muhtemelen güvenli mesajlaşma uygulamasına tarihin en büyük dijital göçünün yaşandığını ve Signal ekibinin ölçekleme sorununu çözmesini beklemek gerektiğini belirtti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.