Haberler

Linkedin Türkiye’ye Temsilci Atayacak

Türkiye’ye temsilcilik atama kararı alan sosyal medya platformları arasına Linkedin de katıldı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan iş ağı platformu Türkiye için temsilcilik atama sürecini başlattı.

VK, YouTube, TikTok ve DailyMotion’un ardından Linkedin, Türkiye’ye temsilci atama kararı alan bir diğer büyük sosyal medya platformu oldu.

Ulaştırma ve  Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bir Twitter mesajıyla gelişmeyi duyurdu. Sayan mesajında resmi gazete uygulamasına günler kala temsilci atanması ile ilgili memnuniyetini dile getirirken diğer platformlardan da aynı desteği beklediklerini ifade etti.

Kamuoyunda sosyal medya yasası olarak bilinen ve günlük erişimi bir milyonu geçen sosyal ağların temsilci atamasını gerektiren 7253 sayılı kanun, 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğe girmişti.

Kaynak: Trt Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.