Haberler

Signal Kurucusu Moxie Marlinspike Görevinden Ayrıldı

Kullanıcılarına gizlilik odaklı bir anlık mesajlaşma deneyimi sunan Signal yeni bir gelişme ile gündemde. Signal kurucusu Moxie Marlinspike CEO’luk görevinden ayrıldığını açıkladı.

Anlık mesajlaşma uygulamaları artık günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası. Kullanıcılar anlık mesajlaşma ihtiyaçlarını büyük bir oranda Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp uygulaması üzerinden karşılıyor olsa da WhatsApp’ın son dönemdeki yeni gizlilik sözleşmesi kullanıcılarını tedirgin ediyordu.

Bu nedenle yeni bir uygulama arayışına giren kullanıcıların dikkatini çeken uygulamalardan birisi de Signal olmuştu. Özellikle Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu olan Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarının ardından Signal’in popülerliği bir hayli artmıştı.

Signal Kurucusu Moxie Marlinspike Geçici CEO’yu Açıkladı

Signal Kurucusu Moxie Marlinspike

Geçtiğimiz aylarda Signal’in kurucusu olan Moxie Marlinspike’ın şirketin CEO’luk görevini yerine getirebilecek potansiyel adaylarla görüştüğü basına yansımıştı. Signal kurucusu Moxie Marlinspike, şirketin bloğu üzerinden paylaştığı “Yeni yıl, Yeni CEO” başlıklı gönderisinde, bu ayrılık sürecini dile getirdi. Şirketin kuruluş aşamasında WhatsApp’ın kurucu ortaklarından olan Brian Acton’dan 50 milyon dolarlık fon sağlayarak Signal’in büyüdüğünü dile getiren Marlinspike, bu görevden ayrılma kararının kendisi için oldukça zor bir karar olduğunu dile getirdi.

Marlinspike bu süreçte yeni CEO arayışını sürdüreceğini ve şimdilik geçici CEO’lu görevini ise Acton’un üstleneceğini belirtti. Marlinspike’ın neden ayrıldığı tam olarak bilinmiyor olsa da bazı kaynaklar bu ayrılığın nedeninin Signal’a entegre edilmiş olan ve kullanıcıların uygulama üzerinden dijital para göndermesine imkân sağlayan kripto para birimi MobileCoin ile ilgili olabileceğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.