Haberler

Samsung TizenOS Tabanlı Akıllı Monitörünü Duyurdu

Samsung, bugün çalışma, öğrenme ve eğlence özellikleriyle ön plana çıkan TizenOS işletim sistemli yeni Smart Monitörünü duyurdu.

Samsung Smart TV’ler gibi akıllı özelliklere sahip olan monitör, Samsung’un kendi geliştirdiği TizenOs işletim sistemiyle çalışıyor.

Akıllı monitörün başlıca özellikleri şu şekilde;

  • Kullanıclar monitöre Tap View, App Casting veya Apple AirPlay 2 uygulamalarını kullanarak kişisel mobil cihazlarını bağlayabilir.
  • Yerleşik wifi bağlantısı sayesinde Microsoft Office 365 uygulamalarını çalıştırarak, kullanıcıların bulutta bulunan belgelerini görüntülemeye, düzenlemeye ve kaydetmeye imkan tanıyor.
  • Uzaktan erişim özelliği ayrıca, bir bilgisayardan kablosuz olarak veri görüntülemesine imkan sağlıyor.
  • USB Tip C Bağlantı noktasıyla 65W’a kadar veri görüntü ve güç sağlıyor.
  • Birden çok bağlantı noktası ve Bluetooth 4.2 teknolojisine sahip olan monitörde ayrıca yerleşik stereo hoparlör mevcut.
  • Üzerindeki TizenOS sayesinde herhangi bir yardımcı araç olmaksızın Youtube, Netflix, HBO gibi medya akış platformlarına erişmeyi sağlıyor.

Samsung Smart Monitör iki farklı boyutla satışa sunulacak. M7 Modeli 32 inçlik ekranda UHD görüntü sunarken M5 modeli ise 32 ve 27 inçlik ekranlarda Full HD görüntü sağlıyor. Şuanda Amerika, Kanada ve Çin’de satışa sunulan monitörün Kasım ayının sonunda global ölçekte satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu