Haberler

Gartner, IoT’de Lider Firma Olarak Microsoft’u Gösterdi

Bir araştırma şirketi olan Gartner, IoT raporu yayınladı. Şirket, bu alanda lider firma olarak ise yazılım devi Microsoft’u gösterdi. Yayınlanan raporda Microsoft’un güçlü ve dikkat edilmesi gereken yanları da belirtildi. Gartner’a göre Microsoft, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti için 2020 Magic Quadrant’ta Microsoft lider konumda bulunuyor.

Yazılım devi; Microsoft Azure IoT Hub, Microsoft Azure Cosmos DB, Microsoft Azure Synapse Analytics veya Microsoft Azure Time Series Insights gibi Microsoft Azure platform servisleriyle organizasyonların kendi nesnelerin interneti çözümlerini geliştirmelerini sağlıyor. Microsoft, ayrıca Microsoft Azure Marketplace‘ten direkt olarak IoT çözümlerine alınabilmesine de olanak sağlıyor.

Gartner, yayınladığı raporda Microsoft için şu ifadeleri kullandı: “Microsoft, özellikle endüstriyel girişimler için ısrarlı bir geliştirme ve çözüm hızlandırıcıları sunmuştur.” Yayınlanan raporda ayrıca Microsoft’un IoT çözümlerinin güçlü ve dikkat edilmesi gereken yanlarından da bahsedildi.

Buna göre Microsoft’un IoT çözümlerinin güçlü yanlarından bir tanesi şirketin çekirdek operasyonlar, tedarik zinciri ve endüstriyel alan konuşlandırmaları gibi üretim konuşlandırmalarına sahip müşterilere sahip olması.

Gartner’a göre Microsoft’un bu konudaki güçlü yanlarından bir tanesi, şirketin büyük ve farklı ortak ekosistemine sahip olmasıyken bir diğeri de Microsoft’un pazarda geniş bir görünürlüğe sahip olması.

Kaynak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Google’a Toplu Dava

Google’dan Rekabet Kurulu Açıklaması Geldi

Alexa, Artık İsteklerinizi Siz Söylemeden Tahmin Edebiliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu