Haberler

Samsung Cloud Bazı Hizmetlerini Sonlandırıyor

samsung cloud hizmetini bitiriyor
Samsung Cloud hizmetini sonlandırıp Microsoft OneDrive yönlendirecek.

Samsung Cloud, mobil cihazları için sunduğu Galeri Eşitleme ve Drive hizmetlerini sonlandıracağını bildiren bir duyuru yayınladı.

Samsung Cloud Premium hizmetlerinden vazgeçiyor. Eğer Samsung kullanıcısı iseniz Samsung Cloud’un sunduğu galeri eşitleme ve dosyalarım drive hizmetlerini ülkelere göre belirlediği 31 Ağustos 2021 ve 30 Haziran 2021 tarihlerinde kullanamayacaksınız. Samsung Account hesabınıza kayıt olurken belirlediğiniz ülkeye göre Grup 1 ve Grup 2 şeklinde sonlanma tarihinizi görebilirsiniz. Samsung, bu hizmetler yerine artık Microsoft OneDrive kullandıracak.

Mobil piyasada önemli role sahip olan Samsung, olası güçlüklerin önüne geçmek için hizmetleri aşamalı olarak sonlandıracak. 1 Aralık 2020 itibariyle bu hizmetler artık kullanılamayacak. Bu tarihten sonra verilerinizi Microsoft OneDrive’a aktarım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda mobil cihazınıza ve/veya PC/Mac bilgisayarınıza verilerinizi aktarım sağlayabilirsiniz.

31 Ağustos 2021 tarihinde başlayarak, Galeri Eşitleme ve Dosyalarım için Drive depolama artık Samsung Cloud tarafından desteklenmeyecek ve verileriniz belirlenen tarihte silinecektir. Ayrıca, premium depolama üyeliği planınız varsa, bu 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren otomatik olarak iptal edilecektir ve size geri ödeme yapılabilir.

Samsung Cloud’un diğer hizmetleri olan Kişiler, Takvim, Notlar, yedekleme/eşitleme ve geri yükleme gibi diğer özelliklerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.