Anasayfa » Samsung Galaxy S8 ve Note 8 Kullanıcıları GPS Sıkıntıları Yaşıyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Samsung Galaxy S8 ve Note 8 Kullanıcıları GPS Sıkıntıları Yaşıyor

Bir çok Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 sahibi, GPS takip sıkıntıları yaşadıklarını bildiriyor ve bu sıkıntılar bir kaç aydır devam ediyor olabilir.

Reddit’te ve internet üzerinde açılan bir sürü başlığa göre, Galaxy S8 ve Note 8 kullanıcıları navigasyon uygulamalarının kararlı bir GPS takibinde bulunamadığını tecrübe ediyorlar. Bu kullanıcıların bildirdiğine göre, mesela Google Maps, araç ile yola çıktıklarında konumlarını takip etmemeye başlıyor. Kullanıcılar sıkıntının bu yılın başlangıcında sürülen bir update’den kaynaklandığına inanıyor ama sorunun kökenini tutturmak pek de kolay değil. Her türlü, şikayetlerin boyutu Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 kullanıcılarının bu sıkıntıyla aylardır boğuştuğunu gösteriyor.

XDA üyesi shift7’nin kaydettiği videoda GPS takip sıkıntısını canlı olarak görebiliyoruz. Videoda görüldüğü üzere kullanıcının tercih ettiği Google Maps navigasyonu, hareket halindeki bir araçta bulunduğu halde telefonunun konumunu takip edemiyor ama aracın kendi navigasyon cihazı gayet düzgün çalışıyor. Bunun bir yerlere giderken telefon navigasyon uygulamalarını kullanan insanlar için ne derece çileden çıkarıcı olacağını tahmin edebilirsiniz.

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 kullanıcılarının GPS sıkıntıları üzerine açtıkları başlıkların uzunca bir listesine buradan ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların bu hafta bile halen şikayet ettiğine bakılırsa, Samsung sorunu henüz kabullenmedi ve çözecek bir güncelleme de yayınlamadı.

Sebebi ne olursa olsun bir sürü Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 telefon GPS takibi sıkıntısı yaşıyor ve kullanıcılar sorunlarına bir çözüm talep ediyorlar. En azından Samsung’un bir sorun olduğunu kabul etmesi temenni ediliyor. Aksi takdirde bir çok üzgün Samsung Galaxy kullanıcısı telefonlarının navigasyon özelliğini kullanamamaya devam edecek.


Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>