Haberler

Netflix Türkiye Üyelik Paketlerine Zam Geldi

Dünyaca ünlü çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, Türkiye üyelik ücretlerine zam yaptı. Platformda yer alan 3 farklı üyelik modelinin abonelik ücretleri %30 ila %50 arasında artış gösterdi. Abonelik ücretleri 3 abonelik paketi için de yükseliş gösterirken en büyük artış tek ekranlı temek pakette gerçekleştirildi. Son olarak 20 Haziran 2019’da zam yapan Netflix Türkiye yeni fiyatları ile geniş yankı uyandırdı.

Tek ekranlı Temel Planın ücreti 17,99 TL‘den 26,99 TL‘ye yükseltildi. Yapılan zam oranı ise %50‘nin biraz üzerinde. Paketler arasında en yüksek artış oranı ise temel pakette.

İki ekranlı Standart Plan ücreti 29,99 TL‘den 40,99 TL‘ye yükseltildi. Yapılan zammın oranı ise %37.

Dört ekranla paylaşılabilen Özel Plan ücreti ise 41,99 TL‘den 54,99 TL‘ye yükseltildi. En düşük zam oranına sahip paket %30‘luk bir fiyat artışı göstermiş oldu.

Zammın Ardından Belirlenen Netflix Ücretleri
Zammın Ardından Belirlenen Netflix Ücretleri

Netflix Türkiye’nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde;

Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik: Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.

Kaynak: Netflix

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.